Gurbetcafe.net, 12 yıldır kesintisiz sohbet hizmeti vermektedir️ Türkiyenin en büyük gurbet chat, gurbet sohbet ve yurt dışı sohbet sitesidir.❤️

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Gurbet Hasret Gurbet Sohbet siteleri - Sezen Aksu - Hasret


Gurbet Hasret

GURBET

Merhaba arkadaşlar… Gurbet insaların öz  vatanlarından uzaklarda farklı ülke ve şehirlerde olmasına denir. Yaşadığımız coğrafyanın kültürel, ekonomik, yada fiziksel durumlarından dolayı farklı bölğelerde yaşamımızı devam ettirdigimizde doğdumuz çoçukluğumuzun geçtigi aile fertlerimizin geride kaldığı yerlere duyduğumuz özlemdir. insanlar yaşamlarını idame ettirmek icin sosyal anlamda farklı yerlerde kendi ic dünyalaırna uygun yaşam yerleri seçmektedir belirli bir yaşa geldiğimizde mesleki konuda olsun ögrenim durumu olsun şartların  önümüze çıkardığı fırsatlar yada mecburiyetlerden dolayı hayatımızın geri kalan kısmını gurbet dediğimiz adlandırdığımız yerlerde geçirmekteyiz. Hayat bazen bizleri öz yurdumuza vatanmıza büyüğüp yetiştiğimiz yerlere gurbette olduğumuz sürece hasret bırakır özlemlerimiz bazen yetiştigimiz evimize bazen mahallemize bazen çoçklugumuzda oynadığımız arkadaşlara olur.

GURBET HASRET

Sevgili arkadaşlar bahsettiğimiz üzere gurbet kelimesi cok anlamlı yüregimizin derinliklerinde bizleri farklı bir yolculuğa sürükler insanlık tarihinden beri yaşam durumlaırna göre dünya genelinde sürekli fakrlı corafyalara bölgelere göçler olmuş sizlerinde bildiğiniz üzere yaşadgınız cevrede mahallede iş yerinde farklı ülkelerden şehirlerden gelmiş yüzlerce insanla kaşılaşmaktayız bu kişilerin yılın belirli zamanlarında resmi tatillerde bayramlarda gurbet hasreti cektiği ülkelerine, şehirlerine, köylerine gitmektedirler günümüzde artık insanlar bu hasretin giderebilmesi için sanal sohbetlerde sanal sohbet, sohbet odaların`da , sohbet sitelerinde bu özlemi giderebilmektedir bazende youtube gurbet hasret türkülerinlede özlem giderebilmektedir Sezen Aksu – Hasret şarkısıda bunlardan bir tanesidir mesela sizlere bir örnek daha vermek gerekirse Özdemir Erdoğan – Gurbet şarkısıda bir zamanların en çok dinlenen şarkılarından birtanesidir. Bizler bu hasret kaldığımız gurbet ellerde gurbet diyarında icimizdeki bu özlemleri şarkılarla türkülerle dindirmeye çaıştığımız gbide sohbet sitelerindede sevdiklerimizle bir araya gelip onlarla cep telefonlarımızdan bilgisayarlarımızdan bu sitelere girip sohbet ederek yazışarak iletişme geciyoruz bazende kamaralı canlı olarakda görüntülü sohbet edebiliyoruz bu o anki bizim müsaitliğimizle alaklı bir durumdur . Yurt dışında yaşayan bir kişi googleye gurbet yada hasret yazdıgında karşısına cıkan sitelerden bir tanesine girdiginde yada daha önceden tesbit edip bildiği bir yere girdiğinde cevresindeki arkadaşlarınıda davet edip orada yazılı sesli yada görüntülü olarak sohbet edebilmektedir. Sizlere tavsiye edeceğimiz sitelerden birtaneside gurbetcafe sitemizdir icerik olarakda sitemizin gerek sohbet kalitesi gerek kişi,ırk, din, kültür ayrılığı olmadan her türlü insanlara hitap etmesidir. Bu tür yerlerde dikkate alacağımız şeylerden birtaneside sohbet sitelerinin icersindeki sohbetlerin kalitesi anlaşılabilir olması radyoda calan şarkıların bizlerin iç dünyamıza verdigi mutluluk huzurdur insan kendi başına ruhsal anlamda bir varlıktır iç aleminde özlem duyduğu farklı şeyler olabilir bu her kişiye göre degişir kadın, erkek olsun hepimizin kendine göre farklı bir dünyası vardır bazen hayatımız boyunca unutamadığımız olaylar yada bizleri düşündükçe  olayın icinde duyğumuz huzur mutluluk özlem hasıl olur. Sanal dünyanın bize getirdigi internettle birlikte çok güzel hizmetler sunmaktadır bazen gecmişe dair resim,video gibi unutmaya yüz tutmuş anıları taze tutmakta bizlere anımsatmaktadır bunları yad ederken sohbet sitelerindeki arkadaşlarla paylaşımını yaptığımızda o anılara bizi sürükleyip yüzümüzde bir tebessüm etirmekte yüzümüzdeki tebesümün asıl kaynağı ise iç dünyamıza verdigi gecmişten gelen bir mutluluğun yasımasıdır.

Değerli Dostlarım sevgili gurbetteki yaşayan kardeşlerim sizlere kısaca bahsettiğimiz gibi gerek  dünyanın neresinde olursak olalım iç dünyamızda hep gurbet hasret ateşi vardır bu ülkemize bazen şehrimize bazen köyümüze bazen ailemize yakın akrabalarımıza bazen sevdğimiz bir kadına bazen sevdigimiz bir adama bazen evlatlarımıza,kızımıza,oğlumuza bazen sevdigimiz bir hayvana olabilir yani bunu çokca çogaltabiliriz ama günümüzde bu hasrrte özlemlere dijital tekonolojinin bize verdiği imkanlarla birlikte çok uzakta olan biri için bile anlık olarak onu duyabilir görebilirz durumuna geldik bu konuda çok daha detaylı olarak daha geniş bilgilere sahip olmak isterseniz gurbet kelimesi hasret kelimsinin daha geniş anlatımı sunumunuda okumak isterseniz sizlere tavsiye edecegimiz Gurbet Kadını yazdıgınızda karşınıza cıkak wikipediadan ögrenebilir yada Hürriyet gastesinin gurbet ne anlama gelir köşesindende okuyabilirsiniz. Sevgili arkadaşlar yazımızın sonuna geldiğimizde sizlere az da olsa gurbet kelimesinin anlamı ve hangi sitelerde sohbet edebileçeginizi anlatmak istedik umarım sizleri bilgi sahibi etmişiktir. Başka bir yazımızda fakrlı bir konuda tekrardan görüşmek dileği ile hoşçakalın kendinize iyi bakın.

Saygılarımızla ,

 Toplam 17 Yorumlar
EcRen

Merhaba arkadaşlar ben sitenize verilen emekleri gördüm çok tşk ederim emeğinizin karşılığı alirsiniz kolaylıklar diliyorum.

Ragnar

Aydin güzel dostum ailemize yakısır bi makale olmus eline saglık basarıların devamını dilerim.

SaqoPa

Ah gurbet Zalım gurbet.Gurbetin Kahrı ancak sohbetle hafifler haydin gelin.

NeFeS

Bir gurbetçi olarar şunu diyorum gurbet anlatılmaz yaşanır. VATAN hasretini azaltmak için TurkYeri buluşup sohbete davetlisiniz . Emeği geçen herkese teşekkür ederim. TurkYeri TurkYeri adres beliii 😃

AlyazmaLım

Arkadaşlık herzaman gölge veren bir ağaçtır. Öyle bir ağaca yaslan ki hiç yıkılmasın Oyle bir arkadaş seçki seni hiç unutmasın. Arkadaşlığın tek adresi. nerde işte burdayız. :))

ZeuS

Aydın eline emeğine sağlık çok güzel olmuş şimdiden teşekkür ederim

Su

Kalemine sağlık @Aydin Sunucunuz gerçekten çok güzel başarılarının devamını dilerim. Gurbette olan herkese bu siteyi tavsiye ediyorum.

LeyL

Gurbetci arkadaşlarımızıda her yerden herkesi her zaman bekleriz. Güzel ortama sizler de eşlik edin :')

Sima

Gurbete son veren sohbet yeri arıyorsan , işte sana mekan, işte sana adres.Cik çık gel :)))))

SaqoPa

ah gurbet zalım gurbet gelinde hasret giderek.

Hacer

Vatanını özleyenlerin mekanı ! Buyurun sizde katılın aramıza ! Sen yoksan bir kişi eksiğiz demektir !

ZeuS

Türkyeri.net ailesine sizleride bekleriz dostlar

Melda

Slm emeğinize sagljk sitenizi çok begeniyorum

Berna

Gurbbeten herkse slmkar canlarım hepinize bayılıyorum birbinizden iyi yürekli siniz

SqL

Gurbeti anlatan güzel bir makale olmuş eline sağlık

Beril

Cok guzel bir makale olmus. Elinize saglik. www.turkyeri.net.

Bir cevap bırakın.

Kategoriler
Popüler Yazılar
harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet İslami Sohbet mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet