Gurbetcafe.net, 12 yıldır kesintisiz sohbet hizmeti vermektedir️ Türkiyenin en büyük gurbet chat, gurbet sohbet ve yurt dışı sohbet sitesidir.❤️

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Cinsel sağlık - Cinsel Yaşam-Cinsel Yaşamda Kadın Erkek


Cinsel sağlık

Cinsel sağlık

İnsanlık tarihinden bu yan cinsel sağlık yada ruhsal sağlık dedigimiz iki ana konu vardır. Sağlıklı bir insanın düzenli bir hayatı olması gerekmektedir. İlk insandan bu zaman kadar yer yüzünde kadın erkek olarak yaratılmış bir insan topluğu vardır. Her toplumun kendi sosyal hayatları icinde cinsel yaşamlarıda olur. Cinsel yaşam hayatın doğal akışına uygun bir yaşam şeklidir. Cinsel yaşamı normalin dışında kalan kadın erkek herkesde sağlık sorunları var demektir, bu sorunlar genel anlamda fiziksel gerekse ruhsal piskolojik anlamdadır.

Cinsel Yaşamda Erkek Kadın

Türkiyedeki sosyal yaşamın getirdiği ekonomik zorluklardan sebeb bir çok ailede Cinsel yaşamda erkek kadın sorunları baş göstermektedir. Doğal hayatın başlancı ile birlikte çoçukluk evresini bitiren bir genç, ergenlik dediğimiz bir evreye girmesinle cinsel sağlık konusunda duygular piskolojik olarak ruhunda dolaşmaya başlar. Her bir genç insanın ilk olarak ergenliğe girmesinle biraz asabileşmesi söz konusudur aile içinde geçimsizlik sürekli şikayetçi olma dürtüleri insanlarla anlaşamamak, çevresindeki insaları eleştirmesi gibi bir sürü neden sayabiliriz. Cinsel yaşamın evresi ise hayatındaki karşı cinsteki partneri ile arasındaki duygusal yada fiziksel yaklaşımla ortaya cıkan bir serüvendir. Bir erkegin karşı çinsedeki arzu ve istekleri kişiye degişkenlik gösteren bir durumdur. Bir kadının ise cinsel yaşamdaki beklentileri bir erkeğe göre daha farklıdır bu yaradılış fıtrat gereği  olan bir durumdur. Gençligin verdiği kan dolaşımındaki jız ve vucut sıcaklıgı belirli bir  yaşdaki insana göre daha farklı calışmaktadır. Ciftler arasındaki bu cinsel yaşamın uyumlu olması sağlık açısından çok önemli bir durumdur. Hayat boyu bir birlikteligin başlaması ilk önce ciftler arasındaki sağlık progleminin giderilmesi ve ortak konularda fikir uyuşmasıdır. Bir kadının ömür boyunca yaşantısını bir erkekle geçirmesi demek aynı kişiyle cinsel hayatıda birlikte devam ettirmesi demektir bu yüzden hayatımızdaki doğru kişiyi bulamabilmekte gerekir. Yaşantımız boyunca bir insanla birlikte olmak bizler için çok önemli bir şeydir.

Cinsel Birliktelik

Bir ailenin temel konularından bir taneside cinsel birliktelik. Aile yapısının kurulduğu ilk günden itibaren cisel yaşamda başlar iki kişi arasındaki bu durumun yaşam boyunca cok anlamlı yeri vardır hem ruhsal hemde fiziksel anlamda bu cok değerlidir. Evlilikle ilk günden başlayan bir birliktelik kadının kendi istek ve  arzuları ile erkegin istek ve  arzularının aynı yerde buluşması gerekir bir tarafın farklı duyguları olması ilişkilerdeki akışkanlık  sorunları göstermeye başlatır. Bir aile kavramı toplumlarda en yüksek değeri olan bir toplumsal durumdur örnek verecek olursak  eşler arasında aynı yatak odasında aynı yatakda yatması gibi bu süreklilik getiren devamlı olması gereken bir kuraldır. Bazı zamanlarda kadının başka odada yatması eşinin kendi yatması yada kadının kızıp erkegi yerde yatırması gibi 🙂 bir sürü neden sayabiliriz. Son yıllarda aile kavramı cok degişkenlik göstermiş evlilik birliklerinden daha çok ayrılma dediğimiz boşanmalar olmaktadır. Yılların verdiği yıpranma ile birlikte ailelerde yıpranmakta bu birliktelikler yaşamın doğal akışında sorunlar cıkarmaktadır. Bir ailenin devalı bir hale gelebilmesi icin cinsel birliktlelikten olan çoçuklar aile yapısında önem arz etmektedir. Bir ailenin temel taşı çoçuklar olmaktadır her bir çoçuk ailenin temel yapısına daha bir adım önde tutmaktadır. Sevgili arkadaşlar bahsettiğimiz gibi bir hayatın normal  akışkanlığı için cinsel hayatın içindeki sağlık çok önemlidir. Sizlerinde aile bütünlüğünüzün daimi istikrarlı bir halde gitmesini istiyorsanız bu konulara çok dikkat etmeniz gerekiyor herkese sağlıklı bir aile ve cinsel yaşam diliyorum. Saglık herşeyden önce gelen bir hayattır. Sağlıcakla kalınız hoşcakalın.

 Toplam 8 Yorumlar
SqL

Çok güzel bir konuya parmak basmışsınız öncelikle teşekkür ederim emeğinize sağlık :) ilk olarak Türkiye genelinde dediğiniz gibi yaşanan sorunlardan kaynaklı psikolojik sebeplere bağlı olarak çiftler arasında bu sorun görülmektedir. Aslında Ten uyumu ruh uyumu piskolojik ve fiziki uyumluluklarda bu konuya dahil edilebilir . Birçok çiftin cinsel isteğini yitirdiğini belirten Prof. Dr. Hattat Ten uyumu için şe şekilde bir ifadede bulundu, “Bunun için yetersiz olmaktan korkmak, anormal olmaktan çekinmek, arzuları ifade edememek gibi engellerin ortadan kaldırılması şart. Cinsellik öncesinde, sırasında ve sonrasında eşe yakın hissedildiğinde, dokunuşlara odaklanılıp heyecanlanma beklendiğinde, cinsel isteklerle ilgili suçluluk duyulmadığında ten uyumu tekrar canlandırılabiliyor. Cinsel sorunların tedavi edilmesi ise ten uyumunu sağlamak için olmazsa olmazdır” Psikoloji kaynaklı cinsel sorunlar kimi zaman özgüven eksikliğine de bağlı olabilir. Kişinin bedeni ile ilgili güveninin olmaması, ilgi duyduğu kişi ile yakınlaşmaktan çekinmesine neden olabilir. Bedenini beğenmeyen ve özgüveni yüksek olmayan kişiler cinsel ilişki sırasında yanlış bir şey yapacaklarından, yeterince iyi bir cinsel performans sergileyemeyeceklerinden de çekinebilirler.

Ragnar

Sağlıklı bir evliliğin anahtarı güçlü bir cinsel birliktelikten geçiyor. Evlilik boyunca hem kadın hem de erkek arasında cinsel yaşam aktif bir şekilde devam etmelidir. Evlilikte ilk gün olan heyecanı her zaman diri tutmak için cinsel yaşamın da renkli olması gerekiyor.

Sanem

Cinsel olarak sağlıklı yetişkinler; kendi vücutlarının değerini bilen, kendi davranışları için sorumluluk alabilen, saygı çerçevesinde her iki cinsiyetle iletişim kurabilen, kendi değerleri ile tutarlı, sevgi ve samimiyet ifade edebilen kişilerdir. Bu nedenle cinsel olarak sağlıklı yetişkinlerin oluşturduğu toplum güçlü ve sağlıklı bir toplum olabilecektir. Cinsel sağlık, genel sağlık açısından toplumu en çok ilgilendiren konulardan biridir. Cinsel sorunlar, insanları en fazla mutsuz eden sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Cinsel sağlığın bozulması hem fiziksel sağlığı bozmakta, hem de gerek kadın gerekse erkekte halkalar halinde ruhsal sağlığın ve ardından aile sağlığının ve sosyal sağlığın bozulmasına yol açmaktadır. Cinsel sağlık temel bir insan hakkı olarak kabul edilmektedir. Cinsellikle ilgili bilgilere ve hizmetlere kolay ulaşılması devletler tarafından sağlanmalıdır. Toplumsal kültür cinsel sağlığı olumlu yönde etkilemelidir. Cinsel şiddet kesinlikle olmamalı, cinsiyetlerin eşitliği ve adaleti geliştirilmelidir. Cinsel eğitim her yaşta gelişim evrelerine uygun olarak verilmeli ve bireylerin cinsel bilgilenme ihtiyacı rahatça karşılanmalıdır.

ZeuS

Emegıne Saglık Cok Guzel Bır Acıklama Olmus ınsanları Bılınclendırmek Lazım ...

Asiye

Ne vicdansiz kadinlar var:) Hic insan esini yerde yatirirmi:)) Esler sorunlarinda birbiri ile konusmali ve cozum aramalidirlar. Konusulmayan her sorun ileride daha buyuk bir sekilde onumuze cikar. Iliskilerin yikici uclusu olan, kavga, kusme ve cinsellikten uzaklasma paterine izin verilmemelidir.

Hacer

Güzel bir konu. Toplumumuzda ayıp olarak algılanan bir konu. Bu yüzdende bir çok evlilikler mutsuz şekilde ilerlemektedir. Konuşarak çözüleceği düşüncesindeyim. Aydınlatma için tesekkür ederim.

cavit

güzel olan herşey emek isteyen şeydir ellerinize saglık

Bir cevap bırakın.

Kategoriler
Popüler Yazılar
harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet İslami Sohbet mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet