Gurbetcafe.net, 12 yıldır kesintisiz sohbet hizmeti vermektedir️ Türkiyenin en büyük gurbet chat, gurbet sohbet ve yurt dışı sohbet sitesidir.❤️

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Gurbet Sohbet Avrupa'ya Chat Odaları Gurbetcafe.Net


Gurbet Sohbet Avrupa’ya Chat Odaları

Gurbet odaları , http://www.Gurbetcafe.Net gurbet hasret özlem duyanların sesi olarak cet , muhabbet , sohbet , tarz , duygu , sevgi , özlem , hasret , huzur arayanların sesidir.

Sıladan gurbete giden yolda alınan o kararlar. Bazen gurbet çıkmışlığın verdiği pişmanlık veya hoş görülü mutluluk olarak geri döner. Buna bazen Izdırap , bazen mutluluk deriz. Mutluluk ile gitmişsek ne bize Avrupa havasını , Avrupa yaşantısını bizzat görerek şahit olacağız.

Avrupa da olanlar nedense Türk toplumuna özenti beslerler. Buna Türkiye dahil olmak üzere insanlarımıza karşı bir sempatileri vardır. Bu neden ile her yıl ülkemize yani Türkiye’ye gelenlerin sayısından her yıl artış oranı gözlemlenmektedir.

Buna Almanya ,  Rusya basta olmak üzere Ukrayna , Azerbaycan olmak üzere bir çok turisti her yıl memleket imiz ağırlamaktadır. Farklı dile sahip olan yurt dışı insanı bizi memleketimizde gurbet çekiyor bizim kilerde onların memleketinde gurbet deler.

Bu yüzden hasret ile gurbet çekenleri hoş görü ile karşılamak bizim insanı vazifemiz olarak Allah’ın yarattığı her ırka anlayışlı olarak algı yapmalıyız. Bizim burada hassasiyetimizi memleketimize gelen herkesin az çok anlamasını sağlamlaştırmalı ve buna dair bağlaştırmaktır.

AVRUPA’DA ÖRF VE ADETLER

Aile örf adetler herkesin bir birine uymayacağı gibi bizimde yurt dışında olmamızda onları anlamamızı sağlamaz. Hayatta zor anlar gurbette yaşayanlara hasret ve özlem daha çok etki eder.

Sılaya duyulan özlem kadar , aileye , akrabaya , dosta duyulan hasret bazen insanın üzerime üzerine gelir. Buna tabi ki ağıt bir kırılganlık eşlik eder. Bu yüzden aramızda olan yabancılara hoşgörüde eksiksiz olmak bize insanı vazife olarak en çok yakışan olacak en güzel yapıya olan bir tutum olacaktır.

Tutum davranış sergilerken karşımızda olana karşı anlayış bir o kadar önemli ise kendimize saygı çerçevesi oluşturmak oka dar kardır.

Buna ne desek belki bilemeyiz ama yabancı olmak bizim yurt dışında , onların ise yurt içimizde zorluklara göğüs gelmemiz zor olacağı kadar orası ile uyum saplamak her iki taraflar için oldukça zor bir süreçtir.

Dahilinde buna katkı demek hayatta en çok sevdiklerimizden uzak bir hayat belki yıllar demek olacaktır. Bu bizim gurbet acınızı işte bazen kat kat hat safhaya ulaştıracaktır. http://Gurbetcafe.Net Her anlamda sabırlı olmak kazanç , sabırsızlık ise kayıp etmektir bunu unutmamanızı diler , sizlere iyi günler dileriz iletiyoruz…Bir cevap bırakın.

Kategoriler
Popüler Yazılar
harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet İslami Sohbet mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet