Yürütme yargıyı işgal altına alamaz

GezeGen GezeGen     26-12-13     Haberler     Yürütme yargıyı işgal altına alamaz     326 Defa Okundu

Yürütme yargıyı işgal altına alamaz

Yürütme yargıyı işgal altına alamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının öncesinde açıklama yaparak gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

İstanbul merkezli operasyonu başlatan savcının görevden el çektirildiği ve savcılarla emniyet mensupları arasında bazı sıkıntılar olduğu yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Bahçeli, “Yolsuzlukla mücadeleyi değişik kavramlarla örtmeye çalışanlar, bir korkunun sonucu olarak derinleşmesine de imkan tanımamak istemektedirler. Yürütme, yargıyı işgal altına alamaz, almamalıdır. Savcının veya hakimlerin kararını, polislerden engellemeye çalışanlar varsa başka yollarla da gereğini yapma cesaretini göstermelidirler. Bu da mümkündür” ifadesini kullandı..

“YOLSUZLUK İDDİALARINA BENZEMESİN”

Bahçeli, İdris Naim Şahin’in MHP’ye katılacağı yönünde iddialar bulunduğunun belirtilmesi üzerine, “Bu yolsuzluk iddialarına benzemesin. Herhangi bir atılmış adım görülmemektedir. AKP’nin milletvekilleri ve AKP’ye oy vermiş muhterem vatandaşlarımız, bu gelişmeleri yakinen takip etmeli, ellerinden gelen gayreti göstermeli ve tavrı geliştirmelidir” diye konuştu.

“BİZİ İLGİLENDİREN BİR KONU DEĞİL”

Yeni kabineyi nasıl değerlendirdiğine ilişkin bir soruyu cevaplayan Bahçeli, “Bizi ilgilendiren bir konu değil” dedi.

Bahçeli, bir gazetecinin “Başbakan, Pakistan dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Asıl hedef benim. Çocuklarımın üzerinden bana gelmek istiyorlar’ dedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz, sorusuna “Hedefin kendisi olduğu doğrudur çünkü yolsuzluğu yapan Hükümetin başıdır. Bunu önlemek için de her gayreti göstermektedir” cevabını verdi.

“Meclis’te denetleme yetkisini kullanmayı düşünüyor musunuz” sorusu üzerine Bahçeli, önce yargının görevini yapması gerektiğini ifade ederek, “Kısa süre içerisinde yargıda çok başarılı eylemler olmuştur. Bir de bu yönüyle eylemler ortaya koysunlar” dedi.

“TEMİZLİK MUTLAKA YAPILACAK”

Bahçeli, “Bakanların istifası yetmez dediniz. Hükümete istifa çağrınız söz konusu olabilir mi” sorusu üzerine şunları kaydetti:

“Hükümete istifa çağrısından evvel istifa etmiş bakanlar üzerinde yolsuzluk yapma iddialarını karşılayan tedbirleri ortaya koymak lazım. Recep Tayyip Erdoğan istifa edince yargı duracak mıdır acaba? Durursa doğru mudur? O bakımdan istifa eden bakanlar başta olmak üzere yolsuzluğa adı karışan isimleri kime dayanırsa dayansın, Türkiye’de üretilen bütün deterjanlar büyük havuzun içerisine dökülmeli ve orada bugünkü hükümet yıkanmalıdır. Tursilden almayan persilden alacak, omodan almayan başkasından alacak ama temizlik mutlaka yapılacaktır.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.