Yolsuzluk davasında Prenses’ten 600 bin euro istenecek

GezeGen GezeGen     06-02-14     Dünya     Yolsuzluk davasında Prenses’ten 600 bin euro istenecek     396 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Yolsuzluk davasında Prenses’ten 600 bin euro istenecek

Yolsuzluk davasında Prenses’ten 600 bin euro istenecek

İspanya’daki yolsuzluk soruşturması kapsamında, eşinin yolsuzluktan hüküm giymesi halinde Prenses Cristina’dan 600 bin euro talep edileceği iddia edildi.

Eşi Palma Dükü İnaki Urdangarin’in baş sanık olduğu yolsuzluk soruşturmasında sanık olarak ifade verecek Prenses Cristina ile ilgili haberler ülke gündeminin öncelikli maddesi olmaya devam ediyor.

İspanya resmi haber ajansı EFE ve devlet televizyonu RTVE’nin, yolsuzlukla mücadele savcılığının hazırladığı iddianameye dayandırarak verdiği haberlerde, eşinin yolsuzlukla ilgili davadan hüküm giymesi halinde Prenses Cristina’dan yaklaşık 600 bin avro isteneceği iddia edildi.

Mevcut durumda eşiyle ile birlikte yarı yarıya ortak olduğu Aizoon adlı firmada vergi kaçırma ve para aklama iddialarıyla suçlanan Prenses Cristina’nın, tamamen aklansa bile eşinin hüküm giymesi halinde 600 bin euroluk tutarı ödemek zorunda kalacağı ifade edildi.

3,5 yıla yakın bir zaman alan, “Noos olayı” olarak adlandırılan yolsuzluk soruşturmasının 8 Şubat’ta Prenses Cristina’nın ifadesinin alınmasından sonra sonuçlanması bekleniyor.

İspanya tarihinde ilk defa bir kraliyet ailesi üyesinin de sanık olduğu soruşturmada, Prenses Cristina’nın, Mayorka adasının Palma kentindeki mahkemede vereceği ifade için büyük güvenlik önlemleri alındı. Çoğunluğu İspanyol emniyetinde görevli çevik kuvvet ekipleri olmak üzere 200 kadar güvenlik görevlisinin Prenses Cristina’nın güvenliği için çalışacağı, olası bomba ihbarlarına karşı özel ekipler bulundurulacağı, bazı yolların trafiğe kapatılacağı ve gösterilerin mahkeme binasının uzağında düzenlenmesine müsaade edileceği bildirildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.