Yaşanmış gerçek bir olay

GezeGen GezeGen     06-06-16     Hikayeler     Yaşanmış gerçek bir olay     448 Defa Okundu

Yaşanmış gerçek bir olay

Yaşanmış gerçek bir olay

Adamın biri arabasıyla giderken yolda bir yolcu alır . Adam arka tarafa biner. Şoför: Eee hemşerim kimsin, nereye gidersin? der…Yolcu: Ben Azrailim, canını almaya geldimder… Şoför alaycı bir tavırla: Sen mi Azrailsin? Ya, senin gibi Azrail olur mu hiç?
Yolcu sakin bir tavırla: Sen daha önce Azrail gördünmü de tarif ediyorsun. İnanmadın bana öylemi? Şoför: İnanmadım tabii, der.
Yolcu: O zaman 200 metre ileride bir adam daha alacaksın. Gerçekten de adamın dediği gibi, şoför 200 metre ilerde bir yolcu daha alır. Ama yolcu ön tarafa oturur.
Olaylar bundan sonra daha da ilginçleşir. Şoför, yanındakine: Eee sen kimsin?
Nereye gidersin? der. Öndeki: Ağabey, beni merkezde bir yerde indirirsen çok sevinirim, adım felanca der. Şoför: Yav şu arkadaki adam, bana Azrailim diyor görüyon mu şu herifi hem iyilik ediyoz, hem de dalga geçiyor zibidi, der… Öndeki arkaya bakar ama kimse yoktur… Öndeki: Ağabey, arkada kimse yok ki. Şoför hışımla arkaya bakar ve; Kör müsün be adam arkada oturuyor ya der… Öndeki arkaya bir daha bakar ve:
Ağabey, senin kafan iyi mi, yoksa dalga mı, geçiyorsun? der ve bu sefer arkadaki söze girer.– Gördün mü? Öndeki beni ne duyabilir ne de görebilir. Şoförün bir anda dizlerinin bağı çözülür, bet beniz atar. Arkadaki şoföre: Haydi, Arabayı kenara çek, 2 rekat namaz kıl canını alacağım, der.
Şoför ağlamaklı çaresiz bir şekilde arabayı kenara çeker ve namaz kılmak için iner arabadan… Sonra… Sonra ne mi olur?
Tabi ki adamlar arabayı aldıkları gibi kaçarlar.. 🙂

KADIN-ERKEK

Adamın biri gazete okurken gazetede bir haber ilgisini çeker. Mutfakta olan hanımına bağırır ,, – Hanımm, hanımm geL! bak gazetede ne yazıyor?
Kadın işini yarım bırakır gelir; -Ne oldu?
-Bak diyor ki kadınlar günde ondörtbin cümle kuruyorlarmış, erkeklerde yedibin. Gördün mü bilim bile sizin ne kadar geveze olduğunuzu kanıtLamış..
Kadın kocasına döner , -Tabi, sizin gibi beyinsizlere bir lafı iki kere anlatırsak, bir cümleyi iki kere kurmuş oluyoruz ..
Adam karısına döner ve şaşkın şaşkın ,,
-Ne dedin senn?

Masör

Paris’in ünlü müzikholüne gitti, müdürün karşısına çıktı:
– Efendim ben, masaj uzmanıyım. Bu alanda benim gibi bir uzman daha bulamazsınız.
– Memnun oldum. Bize niye geldiniz?
– Ayda onikibin frank karşılığında, müzikholünüzde çalışan bayan sanatçılara masaj yapmayı öneriyorum. Müdür gülümsedi:
– Onikibin frankı peşin verirseniz, hemen başlayabilirsiniz!

Söz

Temel onuncu çocuğunun doğumunda doktora söz verir, -Bir daha çocuğum olursa çendumi asacağum.
Bir yıl sonra bir çocuğu daha olunca, doktor sözünü hatırlatır.Temel, -Sozumi tutaydum, ipi boynuma geçirdum, pirden sözumi tuttuğumi sağa çim söyleyecek tiye içime bi şüphe düşti doktor..

Alkışlı Yorum

Girdiği ehliyet sınavında yanındaki gözetmene, “Bak bakalım arkadan araba geliyor mu?”diyen, gözetmenin ise; “Sen bu ehliyeti biraz zor alırsın” cevabına ehliyeti alarak yanıt veren kadın doğaldır, çalışkandır, Karadenizlidir.

Dedemin Öğüdü Hayatımı Kurtardı
Nevşehirde ki evimizde yalnız yaşıyordum. Ertesi sabah bütün bir senenin yoğunluğunu atmak için Bodrum’a gidecektim. Bavulumu hazırladım. Ancak içimde bir sıkıntı vardır. Yorgunluktan olduğunu düşündüm. ve yatağıma uzandım. Gözümü kapattığımda hemen uykuya dalmışım.
5 yıl önce şanssız bir trafik kazasında kaybettiğimiz dedemi gördüm hiç değişmemişti büyük bir meydandaydı ortalık mahşer yeri gibiydi olayları gökyüzünde izliyordu zincirleme bir trafik kazası vardı bilet aldım turizm şirketine ait otobüsün kaza yaptığını gördüm yarın erken golü gibiydi ağlayanlar sinir krizi geçirenler birinin yüzünde acı bir gülümseme vardı çok dalgınım kan ter içinde uyandır yanında hazır ve bulunduruyordu yataktan fırladım daha saat 0425 de otobüsüm ise saat yedide kalkacak de gözlerimi kapatıp uyumaya çalıştım ama aklım çok karışmıştı gözüm kapatmak istemiyordum gözümü her kapattığımda dedemin yüzün daha net görüyordum olaylar düşerken hazırlanmaya başladım saat gelince de evden çıktım otobüsünün kalkış saati gelmişti otogara giderken dalgınlığından dolayı insanları çarpıyor özür bile dilemeden uzaklaşıyordum korkak adımlarla otogara girdim birkaç dakika sonra otobüsün geldi bir süre sonra sis bulutu ardından dedem karşımda bir de ne göreyim bana elini uaztıp gitme diyor, O sırada yanımdan geçen bir beye şu yaşlı adamı görüyor musun diye sordum. Adam orda kimse yok yanıtını verince kendime geldim ve koşarak eve geri döndüm. Yatağıma yığılıp kaldım. Gözlerimi açtığımda akşam olmuştu. Televizyon açıp biraz rahatlamak istemiştim ki. Birde ne göreyim. Haberlerde benim bineceğim otobüs kaza yapmış ve bütün yolcular ölmüş. Bir tek şanslı kişinin ben olduğumu söylüyorlar.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.