‘Yaptırımlar Oscar gibi’

GezeGen GezeGen     19-03-14     Dünya     ‘Yaptırımlar Oscar gibi’     394 Defa Okundu

‘Yaptırımlar Oscar gibi’

‘Yaptırımlar Oscar gibi’

ABD ve AB’nin açıkladığı yaptırımlara Kanada ve Japonya da katılacağını açıklamışken Rusya dünyaya karşı tek kalsa da geri adım atmıyor

Rusya Merkez Bankası rubleye müdahale etmeyeceğini duyurdu. Enerji Bakanlığı da ‘transit enerji yolları üzerinden bir savaş beklenmediğini’ belirtti. Putin’in dış politika danışmanı Yuri Uşhakov “Yaptırım listesine konmak benim için siyasi Oscar almak” diyerek alay etti. Ukrayna yönetimi Kırım’ın ilhakını asla tanımayacağını belirterek Putin’i ‘bütün dünyaya tehdit’ ilan etti. Rusya’ya karşı en sert tutumu benimseyen Avrupa ülkelerinden Polonya’yı ziyaret eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden yeni yaptırımların yolda olduğunu açıklayıp “Dünya, Rusya’nın hatalı mantığını reddediyor” dedi. İngiliz Dışişleri Bakanı William Hague da “Rusya izolasyonu seçti” sözleriyle yaklaşan Soğuk Savaş atmosferini özetledi.

BİLGİ NOTU
Rus Çariçesi 2. Katerina döneminde fethedilen Kırım, 1954’te Sovyetler Birliği lideri Nikita Kruşçev tarafından Rusya’dan koparılarak Ukrayna topraklarına dahil edildi. 1991’de Ukrayna’nın bağımsızlığı sürecinde, nüfusunun yüzde 60‘ı etnik Rus olan Kırım’ın Kiev yönetimine bağlılığı onaylanmıştı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.