YANAL’IN STRATEJISI

GezeGen GezeGen     05-02-14     Spor     YANAL’IN STRATEJISI     390 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
YANAL’IN STRATEJISI

YANAL’IN STRATEJISI

Şampiyonluk yolunda önlerinde 15 final maçı olduğuna değinen Ersun Yanal, oyuncularına hedef olarak galibiyetlerigösterdi. Telafisi olmayan haftalara girildiğini dile getiren başarılı teknik adam, oyun ve görselliği ikinci plana attı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, şampiyonluk stratejisinde iyi futbol ve görselliğin ikinci planda olmasını istedi, sadece kazanmaya odaklanmalarını belirtti.

Sezon başındaki hedefini, “Şampiyonluk, iyi futbol ve 100 gol” olarak belirleyen ve bunu oyuncularına aktaran sarı-lacivertlilerin teknik patronu, ikinci yarının başlamasıyla birlikte stratejisini değiştirdi, her şeyi galibiyet üzerine kurdu. Geriye kalan 15 maçta, iyi futbol ya da farklı sonuçlardan çok, takımın kazanması ve kayıpsız yoluna devam etmesini amaçlayan Yanal, artık kalan maçların çok zor geçeceğinin farkında… 3 ya da 4 farklı biten bazı maçlardan sonra bile tatmin olmayan Ersun hoca, öğrencileriyle yaptığı konuşmada, artık telafisi mümkün olmayan haftalara girildiğinin altını çizdi. Deneyimli teknik adam, oyuncularına artık önemli olanın kazanmak olduğunu futbolcularının beynine kazırken, 15 final karşılaşması oynayacaklarına da dikkat çekti.
Sarı-lacivertlilerin özellikle maç takvimi de, teknik heyetin gözünü korkutuyor. Eskişehir maçından sonra bu hafta Sivas deplasmanına çıkacak sarı-lacivertliler, bunun ardından da Kasımpaşa ile oynayacak. Eskişehir maçından ders alan Fenerbahçe’nin kurmayları, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor ile de deplasmanda karşılaşacaklarını düşünerek, bu maçlara puan farkını koruyarak gitmek istiyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.