Venezuella: Bizi Türkiye gibi gösteriyorlar

GezeGen GezeGen     13-03-14     Haberler     Venezuella: Bizi Türkiye gibi gösteriyorlar     665 Defa Okundu

Venezuella: Bizi Türkiye gibi gösteriyorlar

Venezuella: Bizi Türkiye gibi gösteriyorlar

Venezuella’da hükümet, muhalefeti Türkiye’deki olayların resimlerini ve görüntülerini çalarak ülkeyi karıştırmakla suçladı.

Hükümete yakınlığı ile bilinen gazeteler, Türkiye’de polisin Tomalarla göstericilere müdahalelerini manipüle edilerek sanki Venezuella’da gerçekleşiyormuş gibi servis edildiğini ileri sürdü.

İstanbul Halaskargazi Caddesi’ndeki bir olayın görüntüsünü yayınlayan gazeteler bu olayın muhalefet tarafından başkent Caracas’da oluyormuş gibi kamuoyuna yansıtıldığını ve bu durumdan hükümetin rahatsız olduğunu yazdı.

Venezuella halkının sosyal medya aracılığı ile İstanbul’daki olayların kendi ülkelerinde yaşanıyormuş gibi sanmaya başladığını savunan gazeteler gençlerin bu tuzağa düşmemeleri çağrısında bulundu.

Venezuellali gençler özellikle Twitter aracılığı ile Türkiye’de çıkan olayları ilham alarak “Burası ne Suriye ne de Ukrayna,halkın Maduro faşist rejimine karşı direnişi”mesajları yayınlıyorlar.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.