Venezuela durulmuyor

GezeGen GezeGen     24-03-14     Dünya     Venezuela durulmuyor     346 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Venezuela durulmuyor

Venezuela durulmuyor

Venezuela’da önceki gün düzenlenen hükümet karşıtı gösteriler sırasında, karşıt görüşlü gruplar arasında tırmanan gerginlik 3 kişinin daha ölümüne yol açtı.

Yerel basına göre 26 yaşındaki Argenis Hernandez, Valencia kentindeki gösteriler sırasında silahla yaralandı ve kurtarılamadı. San Cristobal’deki olaylarda da 31 yaşındaki Wilfredo Rey vurularak hayatını kaybetti. Jesus Orlando Labrador adlı bir muhalif de göğsünden vurularak öldürüldü. Hükümet yanlılarının muhaliflere ateş açtığı iddia edildi. Son kayıplarla Venezuela’da bir süredir devam eden gösteriler sırasında ölenlerin sayısı 34 oldu. Öte yandan hükümet karşıtı gösterilere yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı açıklandı. Polisin gözyaşartıcı gazla müdahale ettiği gösteriler sırasında onlarca muhalif de gözaltına alındı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yönelik protestolar, öğrencilerin öncülüğünde ülkenin batısında başlamış, daha sonra doğudaki kentlere de sıçramıştı. Venezuela sokaklarında yaklaşık iki aydır eylem yapan binlerce yönetim karşıtı, ülkenin ekonomik durumundan, yüksek enflasyondan ve suç oranındaki ciddi artıştan şikayet ediyor ve Maduro’nun istifasını istiyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.