Ukrayna askerini Kırım’dan çekiyor

GezeGen GezeGen     25-03-14     Dünya     Ukrayna askerini Kırım’dan çekiyor     303 Defa Okundu

Ukrayna askerini Kırım’dan çekiyor

Ukrayna askerini Kırım’dan çekiyor

Ukrayna, düzenlenen referandumla Rusya’ya bağlanma kararı aldığını açıklayan Kırım’daki askerlerini çekme kararı aldı. Ukrayna’da geçici yönetimin devlet başkanı olarak atanan Aleksandr Turçinov, bu kararın Kırım’daki askerlerin ve ailelerinin hayatının Rusya’dan gelen tehditler yüzünden tehlike altında olduğu için alındığını söyledi.

Bu açıklama, Ukrayna’nın Kırım’daki bütün askeri üslerinin Rusya tarafından ele geçirilmesinin ardından geldi. İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye konuşan Ukraynalı bir savunma yetkilisi bütün üslerin Rusların eline geçtiğini söylemişti. Lahey’de düzenlenen nükleer zirve sırasında dünyanın en büyük ekonomilerini temsil eden G7 ülkelerinin liderleri ise Ukrayna kriziyle ilgili istişarelerde bulunacak.

Daha zirve başlamadan İngiltere Başbakanı David Cameron’ın G8 zirvesinin bu yıl Rusya’da düzenlenmeyeceğini açıklaması yeni bir yaptırım olarak görüldü.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.