Twitter İlişki Bozuyor

GezeGen GezeGen     09-04-14     TeknoLoji     Twitter İlişki Bozuyor     408 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Twitter İlişki Bozuyor

Twitter İlişki Bozuyor

Twitter üstüne yapılan araştırmalardan birisi, çiftlere kötü bir haberle geliyor.

Missouri Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre, aktif Twitter kullanıcıları, eşleriyle Twitter-bazlı çatışmalar yaşama eğilimi gösteriyorlar. Bu çatışmalarsa sadakatsizliğe ve boşanmaya kadar gidebiliyor.

Missouri Üniversitesi Gazetecilik bölümünden bir doktora öğrencisi olan Russell Clayton, özellikle 36 aydan kısa ilişkilerde Facebook kullanımı ne kadar yüksekse, ilişkilerin bozunma oranının da o kadar yüksek olduğu sonucuna varmış. Yaşları 18-67 arasında değişen neredeyse 600 kişiyi denek olarak alan Clayton’ın araştırması üstüne Twitter konusunda da böyle bir yorum gelmesi şüpheleri güçlendirdi.

Bu duruma karşı Clayton’ın önerisi tahmin edileceği gibi sosyal medyadan uzak kalmak değil! Tam tersine, doktora öğrencisi “Teknolojiden kaynaklanan sorunlara karşı teknoloji kullanmamak artık çok demode” diyor ve 2Life gibi uygulamaların kullanılarak Facebook ve Twitter gibi uygulamaların zedelediği ilişkileri tamir etmeyi öneriyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.