‘Tvit mvit anlamam ben öyle işlerden’

GezeGen GezeGen     24-03-14     Haberler, Manşet     ‘Tvit mvit anlamam ben öyle işlerden’     494 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
‘Tvit mvit anlamam ben öyle işlerden’

‘Tvit mvit anlamam ben öyle işlerden’

Yeni açılan Yenikapı Meydanı’nda gerçekleşen Ak Parti mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan’ın hedefinde muhalefet partileri, Fethullah Gülen ve sosyal paylaşım siteleri vardı. Erdoğan, “Facebook aileleri bozacaksa hükümeti karşısında bulur” dedi

Yeni açılan Yenikapı Meydanı’nda gerçekleşen Ak Parti’nin 47. mitinginde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde muhalefet partileri CHP ve MHP liderleri ile Fethullah Gülen ve sosyal paylaşım siteleri vardı. Twitter’ın mahkeme kararına uymadığı için kendisinin ‘Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, ne gerekiyorsa yapın’ talimatı üzerine erişeme engellendiğini belirten Erdoğan, “Şunu bütün dünya bilmeli. Twitter, ABD’nin yasasına, anayasasına, İngiltere’nin, Hindistan’ın yasa ve kurallarına uyuyor. Mesele Ukrayna, Mısır, Türkiye olunca Twitter çıkıyor özgürlükten bahsediyor. Hiç kusura bakmasın, biz 3. dünya ülkesi değiliz. Twitter Türkiye’nin yasa ve anayasasına saygı göstermek zorundadır. Türkiye’de de İngiltere, ABD’de olduğu gibi mahkeme kararını uygulamak zorundadır. ABD başkanının gizli görüşmeleri yayınlansa Twitter, Youtube buna özgürlük diyecek mi? Diyemez. Yasal, mahkeme kararı beni dinleyemezsin. Bunlar ahlaksız bunlar sahtekar. Ben artık evimde bile rahat rahat konuşamayorsam, telefonmumla konuşmamıyorsam, ailemle konuşamıyorsam kimse kalkıp da bu montaj bu dublaj şeylere itibar etmek suretiyle bu ülkenin başbakanını yargılayamaz. Twit, mivit falan ben anlamam o işlerden. Twiter, Youtube dürüst davranacaksa her türlü desteği veririz. Facebook, ahlaksızlıklarından vazgeçerse destek alır. Ama aileleri bozacaksa, aileleri ifşad edecekse karşısında Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini bulur. Facebook aileleri bozacaksa karşısında Türkiye Cumhuriyeti hükümetini bulur” dedi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

‘İstediğinizi çıkarın’
“Twiter, yargının aldığı kararlar nedeniyle TİB tarafından erişime kapatıldı. Bir hanım kardeşimizle ilgili son derece alçakça, edepsizce hayasızca tweet’ler atılıyor. Sahte hesaplarla bazı şahısların kişiliğine ağır hakaretlerde bulunuluyor. Mahkemeye başvuruyor ve bu içeriklerin kaldırılmasını istiyorlar. Mahkeme kaldırılması için hüküm veriyor ve bunu TİB’e bildiriyor. TİB ne yapıyor? ‘Bak böyle kararlar var, bu içeriği kaldır’ diyor. Ama Twitter bunu umursamıyor ve olay bana geliyor. Kendi göbeğimizi biz kendimiz keseceğiz, ne gerekiyorsu bunu yapın diyorum.
ABD başkanının gizli görüşmeleri yayınlansa bu Twitter, bu Youtube buna özgürlük diyecek mi? Diyemez. Türkiye, Ukrayna olunca mı özgürlük akıllarına geliyor. Twitter Türkiye Cumhuriyeti kararalarına uyacağına söyler, biz de gereğini yaparız. Burası muz Cumhuriyeti değil. Türkiye Cumhuryeti bu planlı saldırılar karşısında boynunu eğemez, eğmeyecektir. Şimdi ‘özgürlük elden gitti’ diyorlar. Şu Tayyip Erdoğan kardeşiniz, bizim mahremimiz, görüşmelerimiz ve konuşmalarımızı dinleyen ve dinletenlere karşı sonuna kadar mücadelesini verecektir. Özgürlük adı altında kimse bizim mahremimize giremez. Cumhurbaşkanımızın kanaati farklı olabilir. Beni dinleyecek, bakanları dinleyecek. Yahu bırakın tüm insanları dinleyecek. Ben artık evimde bile rahat rahat konuşamıyorsam, telefonla konuşamıyorsam, ailemle konuşamıyorsam, bu montaj, dublaj, uydurma şeylere itibar etmek suretiyle bu ülkede başbakanını yargılayamaz.
Cumhurbaşkanımızın kanaati farklı olabilir. Yasal mahkeme kararı beni dinleyemezsin. Böyle bir hakları olmadığı halde bunlar bizi dinliyorlar. Tvit, mivit falan ben anlamam o işlerden.
Şimdi ne diyorlar? ‘25 Mart’ta şu çıkacak, 30 Mart’ta şu çıkacak’… Ne çıkarırsanız çıkarın, hangi montajı, hangi dublajı çıkarırsanız çıkarın, hangi yalanı söylerseniz söyleyin, hangi iftirayı atarsanız atın, bu tehditlerin, bu şantajların, bu montajların altında ezilip gideceksiniz. Çamur atmanın provasını yapıyorlar. Senaryolar yazıyorlar, tabii büyük senaristleri var Pensilvanya’da.”

‘Sülük gibi sömürdüler’

Erdoğan konuşmasında, “Telefonları dinleyenler var ya, Pensilvanya var ya en önemli dersi ona vereceğiz. Bunların dershanelerine gidenler varsa yavrularımızı lütfen oradan alın. Yıllarca bunlar sülük gibi sömürdüler. Ama sülük faziletli zararlı kanı emer, bunlar bizim helalimizi emdiler. Sadaka, zekat dediler, kurbanlık koyun dediler yediler, adak dediler yediler.
Benim sevgilimi Peygamberimi miraçtan indirip kamyonete bindiriyorlar. Senaryoyu o onaylıyor. Ya sen Hoca mısın senarist misin? Nesin? ‘Hz. Cebrail parti kursa ona oy vermem’ diyor. Meleklere iman var. Hz. Cebrail’in işi gücü yok da parti mi kuracak? Sen bu lafı nasıl söylersin. Teşbih hata kabul etmez diye bir laf var. İyi niyetimizin kurbanı olduk.

‘15 yıldır kaçaksın’
Geçenlerde baktım bir şey daha düşmüş. Ne diyor, ‘O uzun bize çok hainlik etti’ diyor. Şu hale bak. Ya sen biçim hoca efendisin ya?Eğer dürüstsen, 99’da bu ülkeden niye kaçıp gittin? 15 yıldır kaçaksın, uydurma bir pasaportla kaçtın, gittin. İlkokul mezunu ve öbür taraftan da maalesef hak etmediği bir pasaportla kaçış… Şimdi soruyorum. Diyorlar ki ‘inzivaya çekiliyor.’ İnzivaya mı çekildin? Erzurum ne güne duruyor, niye orada çekilmedin? İstanbul’da niye çekilmedin, Ankara’da niye çekilmedin, Konya’da niye çekilmedin? Olmadı Mekke’de, Medine’de niye çekilmedin? Pensilvanya’da ne işin var ya?
Şu başörtülü kızlarımızın üniversiteye giderken başlarını açmaları noktasında fetva veriyor beyefendi. Niye çünkü 28 Şubat’çı generaller onu istediler. Sen nasıl hocasın. 28 şubat öncesi öyle demiyor. Akşam başka sabah başka… Üniversite dedin, üniversite verdik, 17 üniversiteye müsaade verdik, ne istiyordun yahu? Dünyanın değişik yerlerindeki okullara refere oluyorduk, ne istiyordun sen bizden?
Başbakan Erdoğan, bazı medya grubunun patronlarına ilişkin de, “Pensilvanya’nın onlarla ilgili de kasteleri var. Şantaj var onlarla ilgili şantaj. Korkuyorlar. Bataklığa batmışlar. Kendi devletine güvenmiyor, kalkıyor onlara güveniyor” diye konuştu. “Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu bak bu montajı nasıl yaptık?(Meydanı göstererek) Güzel mi beğendin mi? CHP demek kirlilik, yolsuzluk, çöp demektir. Susuzluk demektir.
Gençler bunu bilmeyebilir, geziciler bilmeyebilir. Bu seçmi genel seçime dönüştürdü. Bizim açımızdan genel seçim doğru ama senin açından olamaz. Şimdi sen bu seçimde ne yapacaksın ona bak.”

‘Arkadan mı geleceksiniz?’
Erdoğan, “MHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Siyaset birinci parti olmak için yapılır. Hep böyle arkadan mı geleceksiniz? Hep böyle arkadan nal mı toplayacaksınız?” dedi.

‘2 milyon kişiyi gördü’

Ak Parti mitingi Yenikapı Meydanı’ndaki ilk miting oldu. Deniz doldurularak yapılan miting alanı 715 bin metrekare. Alanının 378 bin metrekaresi ise yeşil alan. Başbakan Erdoğan konuşmasının sonunda ‘Burası bugün 2 milyon kişiyi gördü’ dedi. Alanda, 2 bin 200 araç kapasiteli açık otopark ile 760 otobüs kapasiteli açık otopark alanı yer alıyor. Alan, 31 milyon liraya mal oldu.

‘Hiç üzülmediler’

“Ne İstanbul’da komada ölen çocuk, ne de sokakta vurulan gencecik Burak yavrumuz bunların asla umurunda değil. Bunlar nebbaş nebbaş. Bunlar mezarlık soyguncusu. Bunların gözyaşları timsah gözyaşı. İnanın o iki gence de zerre kadar üzülmediler. Eğer üzülselerdi, gencecik ölmüş bir çocuktan istismar malzemesi reyting malzemesi çıkartmazlardı. DHKP-C’nin bir elemanı olarak bunu kullanmazlardı. Ölmüş bir çocuk üzerinden siyaset yapacak muhalefet olmazdı. Yalan söylüyorlardı yalan. 30 Mart işte bu vampirlerin, bu faiz, kan ve çatışma lobilerinin yenileceği milletin bir kez daha zafer kazanacağı tarih olacak.”

Habercilere saldırı

Dağılan grupta bulunan bazı kişilerin köprü üzerinde bulunan bir kadının bulunduğu yöne doğru “kıskananlar çatlasın” diye slogan attı.
Geçişini sürdüren gruptan çıkan bir miting katılımcısı bu kadının üzerine yürüyüp itekledi. Kadının “evime gitmek istiyorum” diye bağırdığı anlarda bu kişiyi durdurmak için araya girenler de mitinge katılıp dönenler oldu. Araya giren kişiler kadının daha fazla iteklenmesine izin vermediler. Öfke bu kez o sırada çekim yapan habercilere yöneldi ve tekmeli saldırıya dönüştü. Araya yine diğer kişiler girdi ve öfkeli kişiyi uzaklaştırdı.

MİTİNG NOTLARI: Polis ekipleri aşırı güvenlik önlemi alındı

– Güvenlik noktalarında sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruklar oluştu.
– Bazı vatandaşlar mitinge teknelerle gelirken, yoğunluk nedeniyle yaya üst geçitleri kilitlendi.
– Kentin farklı noktalarından toplu taşıma araçlarıyla gelen vatandaşlar, güvenlik noktalarından geçirilerek meydana alındı.
– Miting alanının İDO Feribot İskelesi tarafında, 100 metrekarelik bir platform hazırlandı. Platformun iki yanında Başbakan Erdoğan’ın “Daima millet, daima hizmet” ve “Yeni Türkiye yolunda bi’daha İstanbul” yazılarının bulunduğu fotoğrafları yer aldı. Platformun yanına, vinçlerle Türk bayrağı Atatürk ve Erdoğan’ın fotoğrafları asıldı.
– Alanda, mobil WC ve mescit de vardı.
– Denizde parti flamaları bulunan tekneler yer aldı.
– Sahil Kennedy Caddesi trafiğe kapatılırken bölgeye polis ve parti araçları dışında araç alınmadı.
– Miting alanının etrafından çok sayıda seyyar satıcı toplandı. Fatih Belediye zabıtası, seyyar satıcıları bölgeden uzaklaştırdı.
– Alanda Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’na bağlı ‘ginger’li partililer de görev yaptı. Toplam 10 Gingerli görevli miting çevresinde görev yaptı.
– Çok sayıda partili mitinge Marmaray ve belediye otobüslerini kullanarak geldi.
– Erdoğan bir süre helikopterle miting alanını izledi.
– Miting alanında yapılan anonslarda yaklaşık 1.5 millon kişi olduğu söylenirken, Başbakan Erdoğan konuşmasında 2 milyonu bulduklarını söyledi.
– Kalabalık nedeniyle çok sayıda kişi baygınlık geçirdi. Baygınlık geçirenler sedyelerle sağlık kabinlerine taşındı.
– Miting alanında fes giyen bir grup dikkat çekti.
– Miting alınanda vatandaşlara parti ve Türk bayrağının yanı sıra su, sandviç dağıtıldı.
– Miting sonunda Başbakan ve eşi Emine Erdoğan vatandaşlara çiçek dağıttı.

‘Şarkımı çaldılar’ diyen Sultanbekov da mitingteydi

Erdoğan konuşmasının sonunda Ak Parti’nin seçim kampanyası şarkısı ‘Dombra’nın bestecisi Kazak sanatçı Arslanbek Sultanbekov’u sahneye çağırdı. Mitinge katılanları Erdoğan’la birlikte selamlayan Sultanbekov, “‘Neden şarkımı çaldılar’ diye soruyorum. Dava konusunda avukatlarımla konuşacağım” demişti. Uğur Işılak şarkının anonim eser olduğunu bildiklerini söylemişti.
Işılak dün miting öncesi yaptığı konuşmada, “Bana dediler ki; ‘Uğur, Başbakan’a eser yapmakla şiir yazmakla adını lekeledin.’ Ben de dedim ki ‘Ben bir parti adamına eser yapmadım, bir siyaset adamına eser yapmadım, hatta bir başbakana eser yapmadım. Ben bir dava adamına, bir sevda adamına eser yaptım’ ‘Olsun sen yine de ismini kirlettin’ dediler. ‘Ben ismimi kirlettiğimi hiç düşünmüyorum. Sebebine gelince bir sanatçının adı, unvanı nasıl kirlenir biliyor musunuz? Taksim Meydanı’nda, Okmeydanı’nda polise taş atarsa kirlenir. Ben polise taş atmadım. İtfaiye arabasını devirmedim. Esnafın camına taşlayanları desteklemedim. Ben bir dava adamını destekledim. Sevda adamıyla kol kola girdim. Hepsi bu” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.