TÜSİAD’dan Soma açıklaması

GezeGen GezeGen     21-05-14     Ekonomi     TÜSİAD’dan Soma açıklaması     366 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
TÜSİAD'dan Soma açıklaması

TÜSİAD’dan Soma açıklaması

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Kazanın hemen ardından belirttiğimiz gibi Türkiye’nin ölümcül iş kazalarında geldiği nokta; vahim, üzücü ve asla kabul edilebilir bir durum değildir. İş sağlığı ve güvenliği insani bir sorumluluktur. Temel bir insan hakkıdır” dedi.

İstanbul’da düzenlenen 11. Teknoloji Ödülleri’nin açılış konuşmasını yapan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma’daki maden faciasına değindi.

“İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İNSANİ BİR SORUMLULUKTUR”

Türkiye’nin ölümcül iş kazalarında geldiği noktanın üzücü ve kabul edilemez olduğunu söyleyen Yılmaz, “Hepimizi derinden sarsan Soma faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı, sabır diliyorum. Kazanın hemen ardından belirttiğimiz gibi Türkiye’nin ölümcül iş kazalarında geldiği nokta; vahim, üzücü ve asla kabul edilebilir bir durum değildir. İş sağlığı ve güvenliği insani bir sorumluluktur. Temel bir insan hakkıdır. Herkes sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışma hakkına sahiptir. Tüm işverenler, çalışanlar ve kamu kesiminin işbirliğiyle güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarını yaratmak zorundayız. İş sağlığı ve güvenliği önlemlerinden kaçınan bir tutumu benimsemek, insan hayatına değer vermemek demektir. Hukuk sistemimizden ve kamu yönetiminden yaşanan bu acı olayı en ufak ayrıntısına kadar takip edip olaydaki tüm suç unsurlarını ortaya çıkarmasını ve son olmasını umut ettiğimiz bu facianın bir daha tekrar etmemesi için gereken önlemleri almalarını bekliyoruz, diliyoruz” diye konuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.