THY uçağı iran’a indi, İsrailli yolcular büyük korku yaşadı

GezeGen GezeGen     05-03-14     Ekonomi     THY uçağı iran’a indi, İsrailli yolcular büyük korku yaşadı     338 Defa Okundu

THY uçağı iran'a indi, İsrailli yolcular büyük korku yaşadı

THY uçağı iran’a indi, İsrailli yolcular büyük korku yaşadı

Bombay’a gitmek üzere bindiği THY uçağının Tahran’a acil iniş yapması üzerine Yahudi olduğu için kötü muameleden korkan İsrailli asker, yaşadığı korku dolu anları anlattı.

İstanbul-Bombay seferini yapan THY’ye ait uçak geçtiğimiz gün İran’a acil iniş yaptı. Olay İsrailli bir yolcunun başına gelenleri medyaya anlatması üzerine ortaya çıktı. İsrail gazetesi Haaretz’de adı “Benny” olarak belirtilen bu yolcu, acil iniş anonsunu duyunca büyük korkuya kapıldığını söyledi.

KORKUDAN “İNGİLİZİM” DEDİ

“Benny”, Y-Net adlı internet sitesine şöyle konuştu: “Bana kötü davranmasınlar diye İngilizim dedim ama, İsrailli olduğumu anladılar. Buna rağmen gayet iyi davrandılar, hatta uğurlarken bir müzik kutusu hediye ettiler. Bana ’yine gel’ dediler. Ben de onları, barış sonrası için İsrail’e davet ettim. Korkumun esas nedeni orduda ihtiyat askeri olmam. Laptopumda üniformalı fotoğraflarım vardı. Onları görmelerinden korktum.” İsrail’in önde gelen gazetelerinden Yedioth’a göre ise, uçağın İran’a acil iniş yapması üzerine uçaktaki 20 İsrailli çok korktu. Havaalanında “uzun bir bekleyişten sonra uçak yeniden havalanırken 20 İsraillinin tümü hala uçaktaydi” sözlerini kullanan gazete “Korku verici bir drama barışçıl biçimde son buldu. ancak uçaktaki gençlerin torunlarına anlatacak çok farklı bir hikayesi olacak” ifadesi kullanıldı.

Gazete, İsrail Silahlı Kuvvetlerinin, halkını İran gibi “düşman ülkeler” üzerinde yabancı havayolu şirketleriyle uçmalarını yasakladığına dikkat çekilen haberde uçakta bulunan bir İsraillin şu sözlerini de yansıtıyor: “İlk başta çok korktum. Ancak bana çok iyi davrandılar ve yine Tahran’ı ziyaret etmeye davet ettiler. Ben ise onlara ‘Barış yapalım ve ben sizi Kudüs’e davet edeyim’ dedim.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.