Suriyeli muhaliflerden iddia: Türkiye bizi bir saldırı konusunda uyardı

GezeGen GezeGen     23-01-14     Dünya     Suriyeli muhaliflerden iddia: Türkiye bizi bir saldırı konusunda uyardı     241 Defa Okundu

Suriyeli muhaliflerden iddia: Türkiye bizi bir saldırı konusunda uyardı

Suriyeli muhaliflerden iddia: Türkiye bizi bir saldırı konusunda uyardı

Türkiye’nin faaliyetlerini İstanbul’da yürüten Suriye muhalefeti temsilcilerini bir saldırı riskiyle karşı karşıya oldukları konusunda uyardığı iddia edildi.

Reuters’a konuşan üst düzey bir Suriye Ulusal Koalisyonu üyesi, “Bize imzalamamız için bir kağıt verildi. Burada Suriye rejiminin ve Irak Şam İslam Devleti’nin olası bir saldırı ihtimalinden bahsediliyordu. Rejimin bir araca yerleştirilmiş patlayıcıyla, IŞİD’in ise bir intihar bombacısıyla saldırı düzenleyebileceğini ifade ettiler” dedi.

İki başka muhalefet kaynağı da bu şekilde uyarıldıklarını doğruladı.

Muhalefet kaynakları belgenin kendilerine birkaç hafta önce ulaştırıldığını da belirtti. Haberde, Reuters’ın muhabirlerinin belgeyi görmediği vurgulandı.

Ajansa konuşan bir Türk Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ise yazılı bir uyarıdan haberi olmadığını ancak güvenlik güçlerinin Suriye Ulusal Koalisyonu üyeleriyle sürekli temas halinde olduğunu ifade etti.

Reuters, Suriye muhalefetinin son dönemde Türkiye’de yaptığı toplantıların güvenlik gerekçeleriyle gizli noktalarda gerçekleştirildiğine de dikkat çekti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.