Sperm sayısını arttıran besinler

GezeGen GezeGen     18-03-14     HamiLeLik     Sperm sayısını arttıran besinler     438 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Sperm sayısını arttıran besinler

Sperm sayısını arttıran besinler

Sperm sayısı hamilelik şansını etkileyen önemli faktörlerden biridir. Livestrong.com’a göre sperm sayısını arttıran besinler…

Asitli meyveler

C vitamini gibi antioksidanları bol miktarda içeren asitli meyvelerin sperm sayısını arttırdığı söylenmektedir. Meyve suyu içmekten pek hoşlanmayan erkekler bir bardak suya yarım lmion suyu karıştırıp içmeyi deneyebilir.

Domates

İçeriğinde likopen sayesinde domatesin sperm sayısını arttırdığı bilinmektedir.

Bakliyatlar

Çinko eksikliği erkeklerde kalitesiz spermin temel sebeplerinden biridir. Çinko kaynağı olan fasulye ve nohut gibi bakliyatları mutlaka tüketmenizi öneririz.

İstiridye

Bol miktarda çinko içeren istiridye afrodizyak etkisiyle de bilinir. Çok fazla tüketilmesi pek çok gıdada olduğu gibi zararlı olabilir. Ancak Mayo Clinic günde 15 mg çinkonun faydalı olduğunu dile getirmektedir.

Arpa

Arpa da çinko içeriğiyle sperm sayısını arttıran besinler arasında yer alır.

Ton balığı

Ton balığı bol miktarda selenyum içerir. Selenyumun sperm sayısını arttırıcı özelliği vardır. Düzenli tüketildiğinde faydası görülebilir. Ancak taze ton balığından ziyade daha az cıva içeren konserve ton balığı tercih edilmelidir.

Yumurta

Yumurtanın içeriğindeki B12 vitamini ve selenyum sperm sayısını arttırır.

Brokoli

Brokoli genelde hamile kalmak isteyen kadınlar ve hamileler için önemli olduğu bilgisiyle tanınır. Ancak folik asit zengini bu sebze, erkeklere de faydalıdır.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.