S&P: En kırılgan 3 ülkeden biri Türkiye

GezeGen GezeGen     05-03-14     Ekonomi     S&P: En kırılgan 3 ülkeden biri Türkiye     292 Defa Okundu

S&P: En kırılgan 3 ülkeden biri Türkiye

S&P: En kırılgan 3 ülkeden biri Türkiye

S&P: “Gelişmekte olan piyasalar arasında Türkiye, Ukrayna ve Gana değişen sermaye akışlarına karşı en kırılgan üç ülke”

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s politika risklerinin gelişmekten olan ekonomilerin ratingleri için temel önem taşıdığını belirtti.

S&P’nin gelişmekte olan ülke ekonomilerine ilişkin açıkladığı raporda, “Gelişmekte olan piyasalar arasında Türkiye, Ukrayna ve Gana değişen sermaye akışlarına karşı en kırılgan üç ülke.

Öte yandan Çin, Filipinler, Angola spekturumun güçlü kısmını oluşturuyor” ifadelerine yer verdi. Buna karşın, mevcut piyasa koşullarının etkisinin geniş çaplı rating eylemine yol açmasının beklenmediği, devlet tahvilleri piyasası için mevcut koşulların belli başlı temelleri daha iyi yansıttığı ifade edilen raporda, Fed’in tahvil alımı uygulamasından daha çok gelişmekte olan ekonomilerin buna karşı uygulamalarının daha önemli olduğu vurgulandı.

Raporda, “Gelişmekte olan ekonomilerin ülke ratinglerine ilişkin olarak bize göre temel riskler tahvil alımının azaltılmasından çok bunun etkileri, iç politika seçimleri ve uygulanmasıdır” denildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.