SON ÇIRPINIŞ

GezeGen GezeGen     07-01-14     Spor     SON ÇIRPINIŞ     321 Defa Okundu

SON ÇIRPINIŞ

SON ÇIRPINIŞ

Beşiktaş’ın 5 milyon euroluk garanti teklifine karşılık vermek isteyen Brezilya kulübü, önerisini 6 milyon dolara çıkardı. Ancak bu bile siyah-beyazlıların çok gerisinde kaldı. Beşiktaş Yönetimi dün yaptığı toplantıda, Brezilyalı oyuncunun fiyatını 6 milyon euroya yükseltme kararı aldı

Ronaldinho’yu bitirerek Türk futbol tarihinin en önemli transferlerinden birine imza atmaya hazırlanan Beşiktaş Yönetimi, 5 milyon euroluk teklifi 6 milyon euroya çıkararak bekleyişe geçti. Brezilya’dan henüz bir haber almasalar da, buradaki en yüksek teklifi Atletico Mineiro’nun sunması ve bunun bile siyah-beyazlıların altında kalması Beşiktaş’ı iyice umutlandırdı.
Başkan Fikret Orman’ın yönetim toplantısında “Nasılsa 700-800 bin euro gibi maç başı vereceğiz. 6 milyon euroya bu işi bitirin” talimatıyla fiyatın daha da yükseltildiği ortaya çıktı. Böylece transferde ne kadar ciddi olduğunu gösteren Kartal, Atletico Mineiro’nun sunduğu teklifin azlığının yanında, Brezilya’da vergi sisteminin yüksek olması nedeniyle de ümidini iyice artırdı. Yıldız oyuncuya maddi olarak en fazla teklifi yapan kulüp unvanını elinde bulunduran Beşiktaş, Ronaldinho’nun kabul etmesi halinde,
transferi noktalamak için banka teminatı da sunacak. Orman bu teminatın Ahmet Nur Çebi tarafından verilmesini istedi.
Bu transferdeki tüm rakiplerini saf dışı bırakmak için reklam ve sponsor gelirleriyle, Ronaldinho’ya ekstra kazançlar da yaratacak olan yönetim, transferi bitirmesi durumunda, yıldız futbolcunun ismini paraya çevirebilmek için, Uzak Doğu, Dubai, Avrupa, ABD ve Brezilya’da yapılacak turnuvalara katılmayı da planlıyor.

ORMAN KIZIL’LA TARTIŞTI

Ronaldinho konusu konuşulurken Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı telefon ile arayan Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’ın, Serdar Kurtuluş transferinden kalan 800 bin TL’yi istediği ve Orman ile sert tartışmalar yaşadığı iddia edildi. Gaziantepspor’dan Cenk Tosun’u almak isteyen Beşiktaş’ın işinin yaşandığı ileri sürülen bu tartışmanın ardından zora girdiği ifade edildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.