SİSTEM YAKTI

GezeGen GezeGen     24-01-14     Spor     SİSTEM YAKTI     316 Defa Okundu

SİSTEM YAKTI

SİSTEM YAKTI

Galatasaray’da sağ kanatta görev yapan iki oyuncunun rakiplerini durdurmaya çalışırken yaşadıkları ağır sakatlıklar, Roberto Mancini’nin taktiğini tartışmaya açtı. İtalyan hocanın, defansif zaafları olan Bruma ve Aydın’a bu görevleri yüklemesi hata olarak yorumlandı

Galatasaray’da, Bruma’dan sonra bir başka sağ kanat oyuncusu Aydın Yılmaz’ın da ciddi şekilde sakatlanması, Teknik Direktör Roberto Mancini’nin ısrarla uygulamak istediği 3-5-2 sistemini tartışmaya açtı.
Hem Bruma’nın hem de Aydın’ın rakiplerini durdurmaya çalışırken sakatlanması bu tezi oluşturan ana başlık oldu. Mevcut sistemde kanat oyuncularının güçlü olması gerektiği de adeta belgelendi. Bu sistemde en önemli bölge olarak kanat oyuncuları gösterilirken bu futbolcuların bek ağırlıklı olup, savunma özelliklerinin çok iyi olması gerektiğinin altı çiziliyor.
3-5-2 sistemini en iyi şekilde uygulayan takım olarak İtalyan ekibi Juventus gösterilirken, İtalyan ekibinin sağ kanatta oynayan İsviçreli yıldızı Lichtsteiner’in bu bakımdan örnek isim olduğu kabul ediliyor. Buna karşı Mancini’nin benzer bir rolü Bruma ya da Aydın gibi isimlere vermesinin doğru olmadığı çünkü her iki oyuncunun da bek özelliğinin olmadığı dile getiriliyor.
Mancini’nin oynatmak istediği sistem konusunda bundan sonra nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor. İtalyan hocanın sağda Salih Dursun solda ise Telles şu an için düşündüğü isimler. Hajrovic ise sağ kanat için başka bir alternatif. Ancak hem Telles’in hem de Hajrovic’in defansif yönden bek özelliğinin olmaması Mancini’yi 3-5-2 konusunda bir hayli terletecek gibi görünüyor.

TARAFTARA teşekkür

Tokatspor’la oynanan kupa maçında sağ diz çapraz bağları kopan ve sezonu kapatan Bruma, kendisine destek veren taraftarlara instagram hesabından teşekkür etti. Koltuk değnekli bir fotoğrafını kullanan Portekizli yıldız, sahalara döneceği günü beklediğini dile getirdi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.