Sıra Facebook’a mı geliyor?

     29-03-14     Chat Odaları     Sıra Facebook’a mı geliyor?     345 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Sıra Facebook'a mı geliyor?

Sıra Facebook’a mı geliyor?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter ve YouTube hakkındaki açıklamalarının ardından tüm gözler Facebook’a çevrildi. Erdoğan’ın İstanbul mitinginde çekilen çarpıcı kare ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Seçime sayılı günler kala ‘Suriye planları’nı içeren skandal ses kaydı dün internete sızdırıldı. YouTube üzerinden dolaşıma sokulan ses kaydında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler arasında geçtiği iddia edilen görüşme, Türkiye’nin gündemini sarstı.

Ses kaydının yayılmasıyla hemen harekete geçen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, YouTube’u engelledi. Twitter’ın ardından YouTube’un da sansürlenmesi Türkiye’nin yanı sıra uluslararası kamuoyunda da geniş yankı uyandırdı.

Yasağın ardından sosyal medyada Erdoğan’a ait bir fotoğraf paylaşım rekorları kırmaya başladı. Al Jazeera’den Özgür Tekşen’in AKP’nin İstanbul mitinginde çektiği Erdoğan fotoğrafında prompterda,“Bu Twitter, bu YouTube, bu Facebook buna özgürlük diyecek mi?..” yazısı görülüyor. Twitter ve YouTube’un sansürlenmesiyle prompterda yer alan Facebook’un da sansürlenebileceği yorumları yapılıyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.