SİL BAŞTAN TARTIŞMASI

GezeGen GezeGen     01-02-14     Spor     SİL BAŞTAN TARTIŞMASI     302 Defa Okundu

SİL BAŞTAN TARTIŞMASI

SİL BAŞTAN TARTIŞMASI

Disiplin Kurulu üyelerinden 4’ü Fenerbahçe’ye ceza verilmesi yönünde oy kullanırken, iki üye buna şerh koydu. Ancak bu şerh ceza verilmemesi yönünde değil, yapılan yeni talimat değişikliği sebebiyle önceki cezaların sıfırlanması gerektiği şeklinde oldu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından bir maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe için kurul üyeleri arasında ilginç tartışmaların yaşandığı ortaya çıktı.

Disiplin Kurulu üyelerinden 4’ü sarı-lacivertli takıma ceza verilmesi yönünde oy kullanırken, iki üye buna şerh koydu. Ancak bu şerh ceza verilmemesi yönünde değil, yapılan yeni talimat değişikliği sebebiyle Fenerbahçe ve diğer takımların önceki cezalarının sıfırlanması gerektiği şeklinde oldu. İki üye sarı-lacivertli kulübün savunmasında da bu yönde bir ifade bulunduğunu ve bunun dikkate alınması gerektiğini savundu.
Kurulun diğer üyeleri böyle bir kararın daha önce hiç küfür etmeyen takım taraftarları için doğru bir durum olmayacağını ifade ederek düzenlenen yeni madde üzerinden uygulama yapılmasını istediler ve karar bu şekilde alındı.
G.Saray yaktı
Bu arada Fenerbahçe’nin ceza almasına sebep olan çirkin ve kötü tezahüratı, Galatasaray aleyhine atılan sloganların oluşturduğu bildirildi. Temsilci raporunda topluluk halinde 12 saniye boyunca sarı-kırmızılılar aleyhine tezahürat yapıldığını yazdı. 34. dakikadan sonra atılan “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganlarının raporda yer almadığı, Başbakan aleyhine atılan sloganların ise topluluk arz etmediği ifade edildi. Bu yüzden bu sloganlardan dolayı herhangi bir yaptırım uygulanmadı.
52. maddede yapılan yeni düzenlemenin ardından artık çirkin ve kötü tezahüratta süreye bakılmıyor. Bu düzenleme sebebiyle son PFDK toplantısında birçok takım ceza aldı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.