SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?

GezeGen GezeGen     26-03-14     Kadınca     SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?     357 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?

SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?

Ana Sayfa > Estetik Cerrahi > SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?
Sigaranın vücudumuzun her bir noktasına büyük zararlar verdiği tüm bilimsel çalışmalar neticesinde artık biliniyor. İç organlardan tutun da görünür olan uzuvlarımız ve derimize kadar işleyen sigaranın bu zararları tabii ki cildimiz için de oldukça tehlikeli ve estetiğine, güzelliğine değer veren kadınların başındaki en büyük belalardan bir tanesi. Sigaranın cilde verdiği zararlardan kurtulmanın ne yazık ki tek yolu sigarayı bırakmak ve umuyoruz ki aşağıda görebileceğiniz, belirttiğimiz zararları görünce sigarayı bırakmaya bir adım daha yakın olacaksınız.
İlk olarak bağımlılık yapıcı etkisiyle bilinen sigarada bulunan nikotinin, bunun yanında diğer duman ve zift gibi maddelerin derinizin hava almasını engelleyerek cansız, sarı ve soluk bir yapıya sahip olmasına sebep olduğu bilinmektedir. Havadan yoksun olan cilt elbette deriden terleme ve sıvı atımını da gerçekleştirmekte zorlanır ve bu da cildin daha da kurumasına neden olur.
Kılcal damarlar özellikle yüzümüzdeki, daha sonra da vücudumuzun kalanındaki derinin kan ihtiyacının büyük kısmını karşılarlar ve sigara bu damarların daralmasına neden olur. Neticesinde yeterince kana erişemeyen deri daha da renk solması ve bitkinlik gibi emareler göstermeye başlar. Kan akışındaki bu sorunların ve damar daralmasının yaralara ve çizilmelere de geç iyileşme etkisinin olduğu bilinmektedir.
Sigara tüketimi sırasında sürekli olarak dudaklar ve çevresindeki kaslar kullanıldığı için bu bölgelerde hoşunuza gitmeyecek düzeyde kırışıklıklar meydana gelir. Sürekli olarak kas kasılmasından kaynaklanan bu kırışıklıklar zaten solgun ve bitkin görünen cildinizde iyice görünür hale gelirler.
Cildinizde yer alan kırışıklıklar tabii ki sadece sigaraya bağlı olarak değil strese, ruh haline, yaşanılan fiziksel koşullara ve pek çok diğer etkene bağlıdır. Ancak sigara içenlerde yaşıtlarına göre çok daha fazla cilt kırışması ve yaşlılık belirtisi görülmüştür. Bu nedenle genç ve canlı bir cilde sahip olmak için sigaranın cilde verdiği zararlardan sakınmalı ve sigara tüketimine bir son vermelisiniz.
Sadece dışarıdan görünen cildiniz değil aynı zamanda ağzınızın içi ve diş etleriniz de dumanın yoğun olarak geçtiği ağız bölgesinde zarar göreceklerdir. Sararmış dişler ve daha koyu renkteki ağız içi deri rengi sizi rahatsız edebilecek etkiler arasında yer almaktadır.
SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR? benzeri yazılarımız

Devamını okuyun: http://kafekadinca.com/sigaranin-cilde-verdigi-zararlar-nelerdir/#ixzz2x5UonXhQ

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.