Sigara İzmaritinden Bıkan Esnafın Tabelaya Yazdığı Yazı Görenleri Gülümsetti

GezeGen GezeGen     14-04-19     Genel     Sigara İzmaritinden Bıkan Esnafın Tabelaya Yazdığı Yazı Görenleri Gülümsetti     123 Defa Okundu

Sigara İzmaritinden Bıkan Esnafın Tabelaya Yazdığı Yazı Görenleri Gülümsetti

Düzce’de ağaçların dibine tiryakilerin attığı sigara izmaritlerinden bıkan esnaf, ağaca astığı tabelayla görenleri gülümsetti. Esnaf tabelaya, “Ağaç diplerine sigara izmariti dikmeyin, Biz diktik yetişmiyor.” yazdı.

Düzce’nin Gaziantep Caddesi’nde ağaçların dibine tiryakilerin attığı sigara izmaritlerinden bıkan esnaf, ağaca astıkları tabelayla gülümsetti. Ağacın dibindeki, topraktan sigara izmariti toplayan çevre esnaflar, izmaritleri temizlemekte zorlanınca öyle bir afiş astılar ki, okuyan herkesin gülümsemesine neden oldular.

“AĞAÇ DİPLERİNE İZMARİTİ DİKMEYİN”

Çevre temizliği konusunda ne kadar titiz olduğumuz gözler önüne seren bir olaya da Gaziantep Caddesi esnafı imza attı. İçilen sigara izmaritlerini rastgele sağa sola atan tiryakilerin yanı sıra izmaritlerini ağaçların altındaki toprağa atanlarda olunca, toprağı temizlemekte yorucu ve zor oluyor. Hemen hemen her gün o zorluğu çeken Gaziantep Caddesi esnafı da sigara izmaritlerinin en çok atıldığı ağaçlara afiş asarak, ağaç diplerine izmarit atılmaması için vatandaşlara uyarılarda bulundular. Ancak asılan afişte; “Ağaç diplerine sigara izmariti dikmeyin, Biz diktik yetişmiyor” yazınca vatandaşların gülümsemesine neden oldu.

Bu tabelanın ardından ağacın altına sigara izmariti atanların sayısında ciddi azalma olması nedeniyle ağaçların diplerinde sadece çiçekler kaldı.

Kaynak: İHA

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.