Ses kaydı internete düştü hareketli saatler yaşandı

GezeGen GezeGen     27-03-14     Haberler, Manşet     Ses kaydı internete düştü hareketli saatler yaşandı     350 Defa Okundu

Ses kaydı internete düştü hareketli saatler yaşandı

Ses kaydı internete düştü hareketli saatler yaşandı

Bugün internete düşen ve 4 önemli ismin Türkiye’nin Suriye planını masaya yatırdığı iddia edilen görüşmenin ses kayıtlarının internete düşmesiyle hareketli dakikalar yaşandı.
Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Dışişleri Bakanı makamı gibi devletin en hassas güvenlik konularının ele alındığı bir mekanda gerçekleştirilen çok gizli mahiyetteki böyle bir toplantının izlenerek görüşmelerin kamuoyuna servis edilmesi Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik alçakça bir saldırı, bir casusluk faaliyeti ve son derece ağır bir suçtur” denildi.

Bugün, içinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TSK’nın iki numarası Orgeneral Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu gibi isimlerin yer aldığı iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.

DAVUTOĞLU’NDAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ”Bu ülkenin Başbakanı’nın Dışişleri Bakanı’ nın bakanlarının MİT Müsteşarının telefonunu dinleyenler duysun. Bu milletin istikbalini kimseye çiğnetmeyeceğiz. Kuvai milliye ruhu budur” dedi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: CASUSLUK VE VATAN HAİNLİĞİ

Ses kaydının ardından Dışişleri Bakanlığı çok sert bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Genel olarak Suriye’deki çatışmaların ülkemiz için yarattığı risk ve tehditlerin değerlendirilmesi, bu tehditler karşısında alınabilecek tedbirlerin görüşülmesi, bu bağlamda da, Suriye içinde yer alan vatan toprağı Süleyman Şah Saygı Karakolu’na yönelik tehditlerin ele alınması amacıyla, ulusal güvenliğimizle ilgili konularda birinci derecede yetkili olan devlet görevlilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen bir kriz yönetimi toplantısının ses kayıtlarının, bugün (27 Mart) internet üzerinden sosyal medya aracılığıyla bazı bölümleri tahrif edilerek yayınlandığı görülmüştür.

‘DEVLETİN ASLİ GÖREVLERİ ARASINDA’

Bir takım terör unsurlarının tehdidi altındaki bir vatan toprağını gerektiğinde savunmak amacıyla ilgili kurumlar arasında değerlendirmeler yapılması devletin asli görevleri arasında olan doğal bir uygulamadır. Sözkonusu toplantıda, Türkiye’nin, herhangi bir saldırı karşısında Süleyman Şah Saygı Karakolu’nu savunma yönündeki iradesinin tam olduğu ve Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun ve orada görevli personelimizin korunmasını ve emniyetini teminen, ihtiyaç duyulduğunda gereken adımların kararlılıkla atılacağı teyit edilmiştir.

‘ÇOK GİZLİ TOPLANTININ İZLENEREK SERVİS EDİLMESİ…’

Dışişleri Bakanı makamı gibi devletin en hassas güvenlik konularının ele alındığı bir mekanda gerçekleştirilen çok gizli mahiyetteki böyle bir toplantının izlenerek görüşmelerin kamuoyuna servis edilmesi Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik alçakça bir saldırı, bir casusluk faaliyeti ve son derece ağır bir suçtur. Bu olay, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu siber ve elektronik saldırı tehditlerinin boyutunu gözler önüne sermektedir. Bunu yapan ihanet şebekeleri devletimizin ve milletimizin düşmanlarıdır.

EN AĞIR CEZAYA ÇARPTIRILMALARI SAĞLANACAK

Devletimizin ve milletimizin güvenliğine yönelik bu saldırının faillerinin en kısa zamanda tesbit edilerek ortaya çıkartılmaları ve adalete teslim edilerek yasalar çerçevesinde hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılmaları sağlanacak; Türkiye Cumhuriyetini hedef alan bu haince saldırı mutlaka akamete uğratılacaktır.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI DA AÇIKLAMA YAPTI

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2’nci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler arasında geçtiği iddia edilen Suriye’ye müdahale konusundaki ses kayıtları ile ilgili Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da değerlendirmede bulundu. Bakan Yılmaz, “Ben bir şey söylemiştim. Bir karşı casusluk operasyonudur demiştim, değil mi? Bazıları bunun gerçek olmadığını düşünüyordu. Farklı bir nitelendirme, yanlış bir tasvir felan, tanımlama sanıyordu.

BU DEVLETE KARŞI İSTİHBARAT YAPMAKTIR

Şimdi bunlar gösterdi ki bu yolsuzluk değil, doğru mudur? Süleyman Şah’la, Suriye ile ilgili bir görüşmede yolsuzluk olur mu? Olmaz. Bu nedir, bu devlete karşı, karşı istihbarat yapmaktır. İnşallah hukuk gereğini yapar diyoruz. Burada sıkıntı nedir, bunu yapan insanların biz kendi kardeşlerimiz olduğunu sanarak bu gaflete düştük, öyle diyelim yani” dedi. İddia edildiği gibi MGK toplantısı olmadığını belirten Bakan Yılmaz, “Şu anda MGK toplantısı yok, basına öyle bir şey düştü ama bana gelen bilgide böyle bir şey yok, toplantı talebi yok. Böyle bir toplantı talebi olursa Ankara’ya döneceğim” dedi.

Suriye sınırındaki hava hareketliliğinin sorulması üzerine Yılmaz, ’O Süleyman Şah Türbesi’nin etrafındaki makul bir güvenlik tedbiri alınıncaya kadar TSK’nın teyakkuz hali devam edecektir” diye konuştu.

GÜL, SİNİRLİOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Gül, bugün Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile Tarabya Köşkü’nde görüştü. Görüşmenin daha önce planlandığı belirtildi. Ancak ses kayıtlarının yayıldığı gün yapılan bu görüşme, bu çerçevede ayrı bir önem kazandı.

MGK İDDİASI YALANLANDI

Devlet sırrı niteliğindeki ses kayıtlarının yayınlanmasının ardından Ankara’da Milli Güvenlik Kurulu’nun olağanüstü toplantı yapacağı iddiası ortaya atıldı. Bu iddia Ankara kulislerini hareketlendirdi. Ancak bu iddianın gerçek olmadığı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever de, “MGK’nın olağanüstü toplanacağına dair iddialar, gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.