Seksin 5 duyusu

GezeGen GezeGen     01-04-14     CinseL YaŞaM     Seksin 5 duyusu     538 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN

Seksin 5 duyusu

Size, seks yaparken beş duyuyu uyarabileceğiniz yöntemler öneriyoruz. Her biri seks hayatınıza değişik bir renk katıp mutluluk katsayınızı artıracak.

DUYGUSAL

Sıcak ve samimi bir ortam yaratmak aranızdaki arzunun yavaş yavaş alevlenmesine yardımcı olacak.

Tatma: Çikolatanın pürüzsüz ve zengin tadı mükemmeldir. Fırından yeni çıkmış sıcacık çikolata parçalı kurabiyenizi ya da sıcak çikolata soslu dondurmanızı sevgilinizle paylaşın. Kakaonun içinde bulunan feniletilamin maddesi ruh halimizin delice aşıkmışız gibi değişmesine neden oluyor.

Görme: Göz teması kurun. Yapılan araştırmalara göre güvendiğiniz kişinin gözlerinin içine bakmanız birbirinize bağlanmanızı sağlıyor. Birçok erkek genel olarak göz teması kurmaktan kaçındığı için bunu yaparsanız “Sana teslim oluyorum” mesajı vermiş olursunuz.Koku alma: Çam, sedir veya sandal ağacı aromalı mumlar yakın. Ağaçsı kokular almak şöminenin önünde birlikte geçireceğiniz samimi geceleri çağrıştırır. Ayrıca sandal ağacı eski çağlardan beri afrodizyak olarak kabul edilir ve kokusunun duyusal hislerin gelişmesine yardımcı olduğuna inanılır.

Duyma: Her ikinizi de en çok baştan çıkartan şarkıların bir listesini yapın. Sevdiğiniz müzikleri dinlemek ikinizin de rahatlayıp yaşanan ana konsantre olmasına yardımcı olur.

Dokunma: İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre, seks sırasındaki yumuşak dokunuşlar beyindeki, duygulan harekete geçiren insula adlı bölümün uyarılmasını sağlıyor. Buna bağlı olarak mutluluk hormonu olarak bilinen dopamin salgılanıyor. Baş başa kaldığınızda birbirinizi yumuşak dokunuşlarla okşamanız rahatlayıp yakınlaşmanızı sağlayacak.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.