Seçimden sonraki ilk Bakanlar Kurulu ardından açıklama

GezeGen GezeGen     15-06-15     Haberler     Seçimden sonraki ilk Bakanlar Kurulu ardından açıklama     455 Defa Okundu

Seçimden sonraki ilk Bakanlar Kurulu ardından açıklama

Seçimden sonraki ilk Bakanlar Kurulu ardından açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, 7 Haziran seçimlerinden sonra ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bülent Arınç seçim sonrası yapılan ilk bakanlar kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Arınç konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun bugün yaptığı açıklamayı da değerlendirdi.

Bülent Arınç’ın açıklamalarından satır başları;

-Bakanlar Kurulu gündemimiz öncelikli olarak Suriye sınırında oluşan gelişmeler oldu. Ayrıca Nurman Kurtuluş mülteci ve sığınmacılarla ilgili kapsamlı bilgi verdi.

2. konumuz seçim sonrası güvenliğin değerlendirilmesiydi ve 3. başlığımız ise seçim sonrası ekonomik durumdu.

“Seçim sonrası değerlendirmelerin ne şekilde devam ettiği ve bundan sonraki süreçle ilgili Sayın Başbakanımızın arzları oldu ve o konuda bakan arkadaşlarımız düşüncelerini ilettiler.”

SINIRDA YAŞANAN GELİŞMELER

Güneyimizde bizi tehdit edecek gelişmelere izin verilememesi gerekir diye başından beri ifade ediyoruz. maalesef Esad’ın silahları kendi halkına doğru uzatması sonucu bir trajedi yaşanıyor.

Gereken her türlü önelimi iç önlem dış politika açısından alınıyor. Türkiye’nin hem Türkmenlere karşı hem diğer yasal mahalli bölgelere karşı desteği devam etmektedir.

Alınacak askeri önlemler masaya yatırıldı. Şu ana kadar 18 bin kadar kişi geçmiştir. Bekleyenlerin sayısı çok değildir. Dış İşleri Bakanımız BM’ye durumu anlatan detaylı mektup yazmıştır. AB’ye kapsamlı bir mektup yazıldı. Dış İşleri Bakanlığı dinamik bir çalışma içerisine girdi.

Meseleye insani bakıyoruz. Biz aman dileyene kör ve sağır kalamayız yardım isteyene kapıları kapatamayız. Koalisyon güçlerinin DAEŞ’e karşı saldırılarından dolayı maalesef insanlar da zarar görüyor. İnsanlar köylerinden korkup ülkemize doğru akın ediyor. Tel Abyad’ın düştüğüne yönelik haberler teyit edilmedi

KOALİSYON ÇALIŞMALARI

Genel bir değerlendirmeyi Sayın Başbakanımız yaptı. Gazetelerdeki haberler ve ya milletvekillerinin münferit açıklamalarına itibar etmeyiz. Buna en çok partiler karşı çıkmalıdır.

Bir Genel Başkan hükümeti kurma şeklinde henüz bir görev verilmedi.

Sayın Genel başkanımıza hükümeti görevi görev verilir. Eğer kurulamazsa göreceksiniz ki Sayın Kılıçdaroğlu’na görev verilir. Ekonomik çevrelerin istikrarı devam ettirecek bir yapı istediklerini herkes biliyor

Benim şu şu kırımızı çizgilerim var asla vazgeçmem demek doğru değildir. Madem ki koalisyon hükümeti kurmaya mecbur kaldık ki milletimiz bu takdir etti bunun gereğini yapmalıyız.

KILIÇDAROĞLU’NA YANIT

Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugünkü konuşmasında yaptığı açıklamaları değerlendirdik. Bunlar bugün yapılmış açıklamalardır. Ve bunlar zamanla değerlendirilir. Dikkatle okudum açıklamalarını. 12-13-14 tane başlık var. Bir ana muhalefet partisi lideri böyle kapsamlı bir açıklama yapıyor da nasıl oluyor da çözüm süreci ile ilgili bir cümle etmiyor. Bunu bir eksiklik olarak görüyorum. Bu açıklamalarına devam edecekse, çözüm süreciyle ilgili düşüncelerini de kamuoyuna açıklaması yararlı olacaktır.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.