Seçim estetiği!

GezeGen GezeGen     06-04-14     SağLık     Seçim estetiği!     315 Defa Okundu

Seçim estetiği!

Seçim estetiği!

30’lu yaşlarda başlayarak 50’li yaşlarda etkinliğini artıran mimik çizgileri ve canlılığını kaybeden cilt, bazen estetik operasyonları kaçınılmaz hale getiriyor.

Özellikle de yoğun stres altında çalışan siyasetçiler, ilerleyen yaşla birlikte yüzlerinde oluşan yaşlanma belirtileriyle baş etmek zorunda kalabiliyor. Ancak bazı ufak dokunuşlar ve küçük estetik operasyonlarla, 30 yaşından sonra yapılan estetik işlemler; daha genç bir görünüm sağlarken, canlı bir cilde kavuşturuyor. Siyasi yaşamın gerektirdiği öz güvenli duruş, seçim estetiğiyle güçlendirilebiliyor. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Mimikler botoks ile daha etkileyici hale geliyor

Kötü kullanılan mimiklerin, deformasyon nedenlerinden olduğunu ve Botoks ile mimiklerin daha etkileyici bir hale gelebileceğini söyleyen Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, görüşlerini şu sözlerle paylaşmaya devam ediyor:

“Botoks mimikleri terbiye eder, yüzdeki çizgilerin oluşumunu engeller. Siyasetçiler gibi çok mimik kullanan ve beden dilini önemseyen kişiler, koruyucu estetik önlemi olarak Botoks yaptırılabilir. 30 yaşından sonra hücreler arasında bulunan jel azalmaya başlar ve 40’lı yaşlarda jelin etkisi iyice kaybolur. Yüzümüzün yaşlanmasının nedenlerinden biri de hücreler arası maddenin ve yağ dokusunun erimesi, yer değiştirmesidir. 30’lu yaşlardan sonra jelin azaldığı yerlere dolgu takviyesi yapılırsa, bu çökme büyük ölçüde engellenir.”

Dolgu ile yüz hatları genç bir görünüm kazanıyor

Ağız, göz ve dudak çevresi; alın, kaş arası, çene ucu ve yanları, elmacık kemiği gibi oldukça geniş bir alanda uygulanabilen dolgular, akne ve çeşitli yaralanmalar sonucu oluşan deformasyonları gidermede de kullanılabiliyor.

Hyalüronik asit, kolajen ve kalsiyum hidrosiapatit gibi içeriklerden elde edilen hazır dolgu maddeleri, deride hacmi artırarak, çöken derinin diğer deriden farkının azalmasını sağlıyor. Hazır dolguların siyasetçiler için en uygun ve avantajlı estetik uygulamalardan olduğunu ifade eden Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, görüşlerini aktarmaya şu sözlerle devam ediyor:
“Etkisi geçici olan hazır dolgu uygulamaları, geri dönüş olmayan uygulamaların aksine kişilerin memnun kalmaması ya da eski haline dönme isteğine cevap verebilir niteliktedir. Ameliyatla yapılan estetik uygulamaların aksine iyileşme süreci çok hızlı olan bu yöntem, seçim döneminde siyasetçilere zaman kazandıracak olması nedeniyle önemlidir. Ayrıca bu uygulama, istenildiği takdirde kişilerin ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden tekrarlanabilir. Kişinin uygulamadan memnun kalması halinde kalıcı hazır dolgu uygulaması yapılabilir.”

Liposuction ile göbek çevresindeki fazlalıklar gideriliyor

Göbek çevresi yağlanmalarında, Liposuction başarıyla uygulanarak, kişilerin daha genç bir görünüme kavuşmaları sağlanıyor. Bu yöntemde, vücudun çeşitli bölgelerinden vakumla yağ emilip, gereken bölgelere bu emilen yağdan enjeksiyonla ilave yapılıyor. Vücudun böylece yeniden şekillendirilmesinin sağlandığını ifade eden Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, görüşlerini şu sözlerle aktarmayı sürdürüyor:
“Eskiden 3 litreden fazla yağ almayı riskli bulan plastik cerrahlar, yeni buldukları yöntemle 10 litreye kadar yağ çekebilir ve yağlardan bir kısmını enjeksiyonla ilave yapılarak, vücudun yeniden şekillendirilmesini sağlanır. Liposuction sonrasında, zamanla yarışan siyasetçiler bir kaç gün sonra işlerine dönebilir, normal aktivitelerin çoğuna da bir iki hafta içinde yeniden başlayabilir. İyileşme zamanı, yapılan ameliyatın büyüklüğüne ve bünyeye bağlıdır.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.