Sarıgül’den Erdoğan’a jet yanıt

GezeGen GezeGen     24-01-14     Haberler     Sarıgül’den Erdoğan’a jet yanıt     341 Defa Okundu

Sarıgül'den Erdoğan'a jet yanıt

Sarıgül’den Erdoğan’a jet yanıt

CHP İstanbul Büyükşehir belediye başkan aday Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan’ın kendisi hakkındaki iddialarını hemen açıklmasını istedi.

Sarıgül, twitter’dan verdiği yanıtta “Pazar günü Kocamustafapaşa’da yurttaşlarımla birlikte olacağım 11 yıl bekledin 2 gün daha bekleme

hemen açıkla” dedi

fft16_mf3995855

CHP’den Erdoğan’a Sarıgül yanıtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Erdoğan’ın Mustafa Sarıgül ile ilgili iddialarını hemen açıklaması gerektiğini söyledi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan’ın Brüksel dönüşünde CHP’yi hedefine koyarak açıklamalarda bulunduğunu belirten Haluk Koç, TIR’larla ilgili Başbakan’ın açıklamalarını eleştirerek, “Öncelikle CHP’yi, Genel Başkanı’nı ve açıklama yapanları bu TIR olayları ile ilgili Türkiye’yi dışarıya jurnallemekle şikayet ediyor. MİT, bir Milli İstihbarat Teşkilatı olmaktan çıkartılmış, Başbakan’ın özel amaçlarına dönük bir kurum haline getirilmiştir. Özel bir koruma kanunu ile Başbakanın verdiği görevi yerine getirmiştir. Başbakan o TIR’larla Suriye’ye ne göndertiyor, eğer içinde insani yardım varsa aranmasından niye gocunuyor? Müslüman kanını akıtacak silahlar var içinde” ifadelerini kullandı.

“BAŞBAKAN SAVAŞ SUÇLULUĞUNA DOĞRU İLERLİYOR”

“O silahlar nereye gidiyor, şimdiye kadar ne kadar gitti. Yakalanmayan kaç tane TIR var. Başbakan buradan CHP’ye suç çıkartıyor. Başbakan savaş suçluluğuna doğru ilerlemekte mazur görmüyor” açıklamasında bulunan Haluk Koç, dünyanın Başbakanı teröre destek veren bir siyasetçi olarak tanımladığını söyledi. Koç, Başbakan Erdoğan’ı terör örgütlerinin sponsorluğunu yapmakla suçladı.

“ELİNİ TUTAN YOK HEMEN AÇIKLA”

Başbakan Erdoğan’ın Mustafa Sarıgül ile ilgili sözlerine yönelik olarak açıklamalarda bulunan haluk Koç, Başbakan’dan ne biliyorsa hemen açıklamasını istedi. Haluk Koç, “Sayın Başbakan, Deniz Baykal’ın adını dahi ağzına alma, sana birkaç gömlek fazla gelir bu iş. Şuana kadar bilip te yapmadığın ne varsa eline yüzüne dursun. Zevahiri kurtarmak için her köşeden ateş etmeye çalışıyor. Şimdi utanmadan Deniz Baykal’ın adını ağzına alıyorsun. Ne geliyorsa elinden ardına koyma, bugüne kadar neden yapmadın. Kasetten bahsediyor ama konuşma tapeleri duruyor ortada. Senin kızın ‘amca’ diyor anneleri ile beraber beğendikleri villanın konuşlandırılması için taleplerini bildiriyor. Başkası sana telefon açıyor ‘ağabey, hallettik’ diyor. Sen bunlara cevap ver önce. Herhalde eline yeni anket tutuşturdular, ‘Mustafa Sarıgül ile ilgili iddialar var, Pazara kadar açıklamazsan ben açıklarım’ diyor. Elini tutan yok, CHP burada, Mustafa Sarıgül İstanbul’da, ne biliyorsan hemen açıkla. Elinde ne delil varsa hemen ortaya koymazsan namertsin. Şantaj, tehdit bir Başbakan’a yakışır mı? Sayın Başbakan şunu iyi bilsin, CHP tarihin hiçbir döneminde önüne getirilen zorbalıklara boyun eğmemiş bir partidir” diye konuştu.

“BÖYLE HSYK OLMAZ”

HSYK Yasa Teklifi ile ilgili herhangi bir uzlaşma olup olmadığı yönünde sorulan sorulara cevap veren Koç, “Teklif geri çekilmedi, görüşmeler devam ediyor. CHP, Başbakan’ın yanar döner tavırları ile kendi çıkarına göre gelişen olayları yorumlamasıyla hareket edecek bir parti değildir, ilkeleri vardır. Bizim istediğimiz açık ve nettir, HSYK Avrupa Konseyi Venedik Komisyonu Kriterlerine göre, AB standart hukuk normlarına göre, yargıç teminatı, yargı bağımsızlığı sağlanmış şekilde yapılandırılması yönündeki tutumuz açık ve nettir. ‘RTÜK benzeri bir yapı oluşturalım’, her birinin yakasında bir parti rozeti, böyle HSYK olmaz. Başbakan parmak çoğunluğuna dayalı bir HSYK’yı getirmek istiyor”.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.