SARI KIRMIZI KADER

GezeGen GezeGen     05-02-14     Spor     SARI KIRMIZI KADER     409 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
SARI KIRMIZI KADER

SARI KIRMIZI KADER

Transferin son gününde Galatasaray kadrosuna katılan Veysel Sarı’nın, sarı-kırmızılı renklerle buluşmasının perde arkasında Yeşilçam filmlerini aratmayacak bir hikayenin olduğu ortaya çıktı.

Öyle ki Türkiye’nin konuştuğu 25 yaşındaki yetenekli futbolcu aslında tam 6 yıl önce Galatasaray tarafından transfer ediliyor ve o dönem pilot takım olan Beylerbeyi’ne veriliyordu. Veysel’in, Beyoğlu Yeniçarşıspor’da başlayan futbol serüveni 2007‘de Dikilitaş Spor’la devam etti. 2008’de Galatasaray tarafından keşfedilen genç futbolcu pilot takım Beylerbeyi’ne gönderildi.
Ahmet Keskinkılıç beğenmişti
Transferini yapan isim ise 40 yıldır Galatasaray altyapısında hizmet veren ve birçok oyuncuyu yetiştiren Ahmet Keskinkılıç’tır. Galatasaray’ın pilot takımı Beylerbeyi’nin o sene hocası ise şu an Trabzonspor Teknik Direktörü olan Mustafa Reşit Akçay’dır.
Ancak buradaki işler Galatasaray’ın ve yine sarı-kırmızılı kulübe transfer olmak için hayaller kuran Veysel’in istediği gibi gitmedi. 2003’te başlayan ama 2009’da sona eren Galatasaray-Beylerbeyi ortaklığı ile beraber Veysel’in sarı-kırmızı forma umutları da bitiyordu. 695 bin lirayı Eskişehir’de bıraktı
Veysel Sarı, 2009’da Eskişehirspor’a transfer oldu. 5 sezon kırmızı-siyahlı takımda oynayan Veysel 6 sene sonunda büyük fedekârlıklar yaparak Galatasaray’a geri geldi. Hayalini kurduğu Florya ile uzun seneler ertelenmiş bir şekilde yolları kesişti. Üstelik sarı-kırmızılı formayı giyebilmek için Eskişehirspor’dan alacağı olan 230 bin eurodan (yaklaşık 695 bin lira) vazgeçti. Böylece hem kulübüne para kazandırdı hem de hayalini gerçekleştirdi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.