Sarhoş ajanlar Başkan Obama’yı utandırdı

GezeGen GezeGen     27-03-14     Dünya     Sarhoş ajanlar Başkan Obama’yı utandırdı     378 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Sarhoş ajanlar Başkan Obama’yı utandırdı

Sarhoş ajanlar Başkan Obama’yı utandırdı

Amerikan Gizli Servisi için çalışan ajanların imza attığı skandallara bir yenisi eklendi. Hollanda’da Obama’yı korumakla görevli ajanlar aşırı alkol alıp otel koridorunda uyuyakalınca geri gönderildi

ABD Başkanı Barack Obama’yı koruyan Gizli Servis çalışanlarının skandalları bitmiyor. 2012 yılında Kolombiya’da fuhuş skandalına imza atan korumalar bu kez de Amsterdam’ı karıştırdı. Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılmak için Lahey’e giden Obama’yı korumakla görevli üç Gizli Servis çalışanı, ABD lideri Hollanda’ya ulaşmadan bir gün önce Amsterdam’da eğlenmek istedi. Kente giderek saatlerce alkol alan korumalar daha sonra ABD Başkanı’nı ağırlayacak otele gitti. Gizli Servis çalışanlarından biri aldığı alkolün etkisiyle otelin koridorunda uyuyakaldı. Diğer iki Gizli Servis çalışanı ise yerde yatan meslektaşlarına müdahale etmedi. ABD’li yetkililer korumaların ‘disiplin suçu’ işledikleri gerekçesiyle ABD’ye geri gönderildiklerini açıkladı.

Gizli Servis Sözcüsü Ed Donovan ise ajanların disiplin dışı davranışlarının herhangi bir güvenlik sorunu yaratmadığını dile getirdi. Donovan, üç Gizli Servis çalışanının Obama’yı olası bir suikasttan korumakla görevli olduklarını ve bu konuda özel eğitim aldıklarını belirtti. Gizli Servis çalışanları 2012 yılında da büyük bir skandala imza atmıştı. Kolombiya’nın Cartagena kentinde altıncısı düzenlenen Amerikan Devletleri Zirvesi öncesinde, 12 Gizli Servis ajanının para karşılığında kadınlarla birlikte oldukları ortaya çıkmıştı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.