Samsung Kullanıyorsanız, Siz de Risk Altında Olabilirsiniz!

GezeGen GezeGen     21-06-15     TeknoLoji     Samsung Kullanıyorsanız, Siz de Risk Altında Olabilirsiniz!     417 Defa Okundu

Samsung Kullanıyorsanız, Siz de Risk Altında Olabilirsiniz!

Samsung Kullanıyorsanız, Siz de Risk Altında Olabilirsiniz!

600 Milyonu aşkın Samsung cihazında güvenlik açığı olduğu saptandı! Siz de risk altında olabilirsiniz! İşte detaylar… Akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri her ne kadar yeni güncelleme sürümleriyle daha güvenilir bir…

600 Milyonu aşkın Samsung cihazında güvenlik açığı olduğu saptandı! Siz de risk altında olabilirsiniz! İşte detaylar… Akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri her ne kadar yeni güncelleme sürümleriyle daha güvenilir bir hale getirilse de mükemmeli gözetmek pek de doğru değil. Haberimiz Samsung üzerine fakat Android veya iOS için de bu durumun ilerleyen zamanlarda yaşanmayacak olmasının da garantisi yok. Neyse biz konumuza dönelim… Samsung’un yeni nesil akıllı telefon modellerinde fabrika çıkışlı yüklü olarak gelen SwiftKey klavye/dil aracı, tek elle mesaj yazmak isteyen kullanıcıların olmazsa olmazı olmayı başarmıştı. Galaxy S6 ve S6 Edge ile birlikte gelen SwiftKey’in, cihazdaki kişisel dosyalara izin veren bir kod içerdiği saptandı. Now Secure tarafından fark edilen kod, otomatik tanımlamaların daha kararlı hale gelmesi için yayımlanan güncelleme dosyaları arasında yer alıyor. Öyle görünüyor ki, fabrika ayarlarında müdahale edilemeyen saf kodlara güncelleme ile müdahale edildi. Tabi bunu yapanın firma olduğu da meçhul, sistem hack’lenmiş de olabilir.

Now Secure araştırma görevlisi Ryan Welton’ın ortaya çıkardığı kodlara göre, tüm çağrı geçmişi, mesajlaşmalar, rehber, GPS, kamera, yön sensörleri, ve dosya yöneticisine erişmek SwiftKey tarafından mümkün. Şimdilik riskin sadece Samsung cihazlarında olduğu, Google Play Store veya App Store üzerinden indirilen uygulamalarda böyle bir açığın olmadığı paylaşıldı. Galaxy S6, S5, S4 ve S4 Mini modellerinde rastlanılan erişim izni kodları, yalnızca Wi-Fi’a bağlıyken kontrol edilebiliyor; Daha doğrusu Ryan Welton’un kanısı bu yönde. Welton’un paylaştığı güvenlik açığına sebebiyet veren kodların videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi Seyirler:

(milliyet)

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.