‘Şampi’nin ‘pi’si gitmiştir ‘şam’ kalmıştır’

GezeGen GezeGen     10-02-14     Spor     ‘Şampi’nin ‘pi’si gitmiştir ‘şam’ kalmıştır’     409 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
'Şampi'nin 'pi'si gitmiştir 'şam' kalmıştır'

‘Şampi’nin ‘pi’si gitmiştir ‘şam’ kalmıştır’

NTVSPOR yorumcusu Rıdvan Dilmen tartışmalı Sivasspor-Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

Hakem hatalarının oyunun seyirini değiştirdiğni söyleyen Dilmen şunları söyledi; “Maçın başında penaltı verilmeyince F.Bahçe takımının sinirleri gerildi. Rakip 2 maç üst üste kazanmış, 9 gol atmış iyi futbol oynuyor bunun yanında F.Bahçe 2 deplasman maçını kaybetmiş. Ardından Caner sarı kart görüp cezalı duruma düşüyor. Ardından Egemen’in pozisyonu faul olmadığı halde faul çalınıp kırmızı kart görüyor. Maçın bütün gidişatı değişiyor.

F.Bahçe’nin kredileri çok çabuk gitti, 7 günde büyük avantaj kaybetti, şampi’nin pi’si gitmiştir şam.. kalmıştır. Bu akşam belki de Sabiha Gökçen’e binlerce kişi gider. Ben bu yenilginin faydalı olacağına inanıyorum. 2-3 puan geride olsa belki çözülebilirdi ama 4 puan önde olması hala bir avantaj.

Ersun hocaya şunu sorarım, 87. dakikada Baroni’yi niye oyuna soktun. 1-0 iken sokarsın ama o dakikada 2-0 skor sokmanın bir anlamı yok. Emre ve Meireles’i erken çıkartıp orta sahayı değiştirmeliydi.Fenerbahçe devre arasında mutlaka forvet almalıydı. Başka alternatifi yoktu. Futbol bu herşey olabilir, sakatlık,hastalık her türlü şey futbolun içinde var. Fenerbahçe forvet almayarak hata yapmıştır. Bunun altını çizmek gerekir.

Hakem bir maçı bundan daha fazla etkileyemez. Bir takımdan alıp bir takıma bu kadar veremezdi oyun olarak. Bunun yanında hakem ikinci yarı Meireles’i atacaktı ama aklı penaltıda kaldı. Diğer kararlarda kaldı aklı.

Futboldaki en büyük yalanlardandır ikinci yada üçüncü gidelim geriden gelen stresli olmaz. Bugün Fenerbahçe şampiyonluk açısından çok büyük bir adım atmıştır.

Hakem penaltıyı verse maç 1-0 olsa Egemen aynı pozisyonda o reaksiyonu vermez. İtiraz eder giderdi. Keşke o reaksiyonu vermeseydi ama insan faktörü var futbolda bunlar oluyor. Hem Fenerbahçe kaybetti hem Egemen kaybetti. Geçenlerde Fenerbahçe hakkında bir ceza verildi sonra da kaldırıldı. Hukuka aykırıymış bu cezayı verenler bilmiyorlar mı kuralları.

Ben bu yayından çıktığım zaman formamı giyerim ben Fenerbahçeliyim ama gördüğümü söylerim tarafsız yorumcuyum. Türker Aslan, çıkmış Aziz Yıldırım hakkında yakalama kararı çıkar diyor, sanane abi, sanane Aziz Yıldırım’dan. Düşmanı uzakta aramamak lazım.

Hakem hata yapmıştır, hakem Fenerbahçe’nin önünü kesmek için yapmıştır falan demiyorum ben böyle şeylere inanmıyorum. Bunlar komple teorileridir.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.