Sakıp Ağa’sız 10 yıl geçti

GezeGen GezeGen     11-04-14     Ekonomi     Sakıp Ağa’sız 10 yıl geçti     339 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Sakıp Ağa’sız 10 yıl geçti

Sakıp Ağa’sız 10 yıl geçti

Sakıp Sabancı, vefatının onuncu yıldönümünde törenle anıldı. Törene, Sabancı Ailesi, holding çalışanları ve işadamları katıldı

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Sakıp Sabancı vefatının onuncu yıldönümünde kabri başında yapılan törenle anıldı. Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki törene Sabancı Ailesi’nin mensupları, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ve Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu öğrencileri ile iş dünyasının önde gelen isimlerinden Kadir Eriş, Erdoğan Demirören, Yusuf Kenan, Mehmet Nezih Erdem, Prof. Peker Sandallı ile Sabancı Topluluğu üst düzey yöneticileri hazır bulundu.

Sabancı Holding Genel Sekreteri Nedim Bozfakıoğlu, törende şunları söyledi:
“İstanbul’un onu Fatih Camii’nden ebedi istirahatgahına uğurlayışı adeta dün gibi gözlerimizin önünde. On yıl evvelki o hüzünlü uğurlanışta, vatanının Sakıp Bey’e olan sevgisi yağmur olup akmıştı. Bunca sene geçmesine rağmen gençlerin Sakıp Bey’i sevdiğini ve saygı duyduğunu görmek bizi daha da mutlu ediyor. Bu da gösteriyor ki yaptığı doğru işler; yaşı kaç olursa olsun toplumun her kesimini etkiledi ve etkilemeye de devam edecektir.”
Bozfakıoğlu, “Samimi yaklaşımıyla tecrübelerini, bilgilerini her fırsatta çevresine aktaran Sakıp Sabancı; sahip olduklarını halkıyla paylaşan, çalışmak ve üretmek konusunda dur durak bilmeyen, Türk halkının kalbinde farklı bir yer edinmeyi başaran sıradışı bir insan, bir liderdi. O herkesin Sakıp Ağa’sıydı” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.