Rusya’nın Bin Ladin’i Umarov öldü iddiası

GezeGen GezeGen     19-03-14     Dünya     Rusya’nın Bin Ladin’i Umarov öldü iddiası     373 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Rusya’nın Bin Ladin’i Umarov öldü iddiası

Rusya’nın Bin Ladin’i Umarov öldü iddiası

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları’na saldırı tehdidinde bulunduğu için Olimpiyatlar’da güvenlik alarmına geçilmesine neden olan, ayrılıkçı Çeçenlerin “Kafkasya Emiri” olarak bilinen lideri Doku Umarov’un öldüğü iddia edildi

Geçtiğimiz yıllarda Rusya’da düzenlenen birçok saldırıyı üstlenen örgütün liderliğini yapan Umarov’un daha önce de öldüğü iddia edilmişti. Kavkaz Center haber sitesi, Umarov’un “şehit olduğunu” açıkladı. Rusya ise Çeçen liderin öldüğüne dair ellerinde bir bilgi olmadığını belirtti. RIA Novosti haber ajansının haberine göre Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi, Umarov’un ölümüne dair sık sık yabancı basında haberler çıktığını, ancak böyle bir bilgileri bulunmadığını ve bu konuda yorum yapmayacaklarını söyledi. Ancak Kavkaz Center yayınladığı açıklamada yeni “Kafkasya Emiri” olarak Şeyh Ali Ebu Muhammed’in atandığını belirtti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.