Rum kesiminde Talat’a saldırı

GezeGen GezeGen     27-03-14     Dünya     Rum kesiminde Talat’a saldırı     403 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Rum kesiminde Talat’a saldırı

Rum kesiminde Talat’a saldırı

Kıbrıs’ta çözüm görüşmelerinin devam ettiği bir dönemde Rumların ırkçı söylemleriyle bilinen Ulusal Halk Cephesi (ELAM) örgütü KKTC’nin 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Güney Kıbrıs’ta Limasol’da verdiği konferans salonunu bastı.

Yaklaşık 150 kişinin salona girmeye çalışması sırasında arbede çıktı, salonun kapıları ve camları kırıldı. Salonun yan kapısından içeriye meşale atıldı, meşale ABD‘nin Güney Lefkoşa BüyükelçisiJohn Koenig’in yanına düştü. ELAM sempatizanları Talat’a, “Kıbrıs’ta yeriniz yok” diye bağırdı. Arbedede bir kişi kaşından yaralandı, 3 kişi ise tutuklandı.

Anastasiadis özür diledi
Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Talat’ı arayarak “özür diledi” ve “ELAM örgütü için gereken adımların atılacağını” kaydetti. Rum Sözcü Hristos Stilianidis de, “ELAM’ı terör örgütü olarak” niteledi ve yaşananları “kabul edilemez” olarak değerlendirdi. Stilianidis, “ELAM’ı yaptıklarından dolayı kınıyorum” dedi.
Milliyet’e konuşan Talat da, “barış kültürüne aykırı hareketler” dedi. “Bir grup fanatiğin yaptığı eylemin ders olması gerektiğine” işaret eden Talat, “Bu olay vesile olsun ki, önüne geçilebilinsin. Çözüme nifak sokan bu hareketlerin önlenmesi şart” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.