Roketsan AB’de ‘CİRİT’ atacak

GezeGen GezeGen     09-03-14     Ekonomi     Roketsan AB’de ‘CİRİT’ atacak     376 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Roketsan AB’de ‘CİRİT’ atacak

Roketsan AB’de ‘CİRİT’ atacak

Roketsan, sınıfının en uzun menzilli füzesi olan CİRİT’i mayısta Avrupa’da görücüye çıkarıyor.

Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar, sabit ve hareketli hedeflere karşı yüksek hassasiyet ile sınıfının en uzun menzilli füzesi olan CİRİT’in mayısta Almanya’da düzenlenecek bir fuarla Avrupa’da tanıtılacağını belirtti.

Yaşar, “CİRİT’in başarısını Avrupa ülkelerine taşımak istiyoruz. Avrupa’da görücüye çıkacak, büyük bir lansman olacak” dedi.
CİRİT’in Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki kalifikasyonunun tamamlandığını ifade eden Yaşar, “Çok başarılı sonuçlar alındı. 2013 başında 190 milyon dolarlık bir ihracatımız olmuştu” diye konuştu.
İhracat pazarlarının giderek çeşitliğine dikkati çeken Yaşar, şunları söyledi: “Avrupa’nın nemli helikopter üreticileri var. Helikopter üreticileriyle işbirliği yapıp 3. ülkelere füze pazarlama hedefimiz var.”

Lazer güdümlü uzun menzilli füze
Lazer Güdümlü CİRİT füzesi 8 kilometre ile sınıfının en uzun menziline sahip. Ayrıca CİRİT füzesi çok maksatlı harp başlığı ile birlikte yüksek infilaklı harp başlığı opsiyonlarını da barındırıyor.
Sistem helikopter, insansız hava aracı, kara aracı, sabit platform, hafif saldırı uçağı, deniz platformlarına entegre edilebiliyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.