Petrol yükselişini 2. güne taşıdı

GezeGen GezeGen     04-04-14     Ekonomi     Petrol yükselişini 2. güne taşıdı     392 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Petrol yükselişini 2. güne taşıdı

Petrol yükselişini 2. güne taşıdı

Petrol fiyatları, haftanın son işlem gününde yükselişini 2. güne taşıyarak haftanın ilk yarısındaki kayıplarının büyük bir kısmını telafi etti.

Brent petrolün varil fiyatı, çarşamba günü Libya’nın doğusunda isyancı bir grubun elinde bulunan ve hayati öneme sahip petrol limanlarına ilişkin merkezi hükümetle diyaloğa hazır olunduğuna yönelik haberlerin ardından, yaklaşık 5 ayın en düşüğü 103,94 dolara kadar gerilemesine karşın, petrol stoklarının beklentilerin aksine azalmasıyla dün yükselişe geçmişti.

Dün güne 104,59 dolardan başlayan Brent petrolün varil fiyatı, hızlı yükselerek günü 106,24 dolardan tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, bugün ise 106,1-106,8 dolar aralığında hareket ettikten sonra şu dakikalarda 106,67 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Analistler, Brent petrolün varil fiyatı için 107,4 dolar seviyelerin üzerinde kalıcı olunmaması durumunda, teknik olarak satış baskılarının devam edebileceğini belirterek, bu durumda kademeli olarak 105,3 dolar ve sonrasında 103,2 dolar seviyelerinin gündeme gelebileceğini belirtiyor. Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı ise dün en düşük 99,08 doları görmesine karşın, 100 doları aşarak günü 100,45 dolardan kapattı. Bugün de dünkü yükselişini sürdüren ham petrolün varil fiyatı 101,4 dolar seviyesini test etti.

Gün içinde 100,3-101,4 dolar bandında hareket eden ham petrolün varil fiyatı, şu dakikalarda 101,26 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Analistler, ham petrolün varil fiyatının yukarı yönlü çıkışında ABD’de beklentilerin oldukça altında gelen ham petrol stoklarının etkili olduğuna dikkati çekerek, 102 dolar seviyesinin direnç olarak takip edileceğini belirtiyor. Ham petrolün varil fiyatı için yükselişlerin devam edebileceğini ifade eden analistler, olası düşüşlerde ise 99 dolar seviyesinin destek olarak takip edileceğini kaydediyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.