“Paralel örgütle CHP ittifak içinde”

GezeGen GezeGen     08-02-14     Haberler     “Paralel örgütle CHP ittifak içinde”     375 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
"Paralel örgütle CHP ittifak içinde"

“Paralel örgütle CHP ittifak içinde”

Başbakan Erdoğan’dan çarpıcı açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Meydanı’nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreninde konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları;

“BUNLARIN HAYALLERİNİN BİLE ULAŞAMADIĞI YERLERE…”

Bugün aştığımız bu 20 yeni kavşak, İstanbul’dan 2004’den bu yana açtığımız yol ve kavşak sayısı 286’ya ulaşıyor. 10 yılda tüm bu yol ve kavşakların bedeli 5 katrilyon lira. Bu yeni açtığımız kavşaklar ile İstanbullu sürücler zamandan tasarruf edecekler.

Metrolar yetişmiyor, demir ağlarla Türkiye’yi biz örüyoruz. Çok kısa bir zaman içerisinde Ankara-İstanbul YHT’si bitiyor. Kadıköy-Kartal Metro hattını hangi iktidar getirdi. Biz size sevdalıyız. Bunların hayallerinin bile ulaşamadığı yere bizim metro hatlarımız ulaşıyor.

Bütün bu adımlar atılırken, İstanbul’un hava kirliliği problemi ile ilgili sorunları 94- 98 yılları arasında çözdük. Eski günlere dönmek diyorlar ya bu İstanbul halkına hakarettir. Eski günlerde ne vardı, İSKİ yolsuzluğu vardı. Yönetimin başında kim CHP yönetimi vardı. CHP demek susuzluk demektir, şimdi ben burdan 18 yaşındaki gençlere sesleniyorum, sizler susuz İstanbul’u görmediniz, sizler hava kirliği olan İstanbul’u yaşamadınız, gazeteler maske dağıtıyordu.

İstabul artık susuz değil, su satanlar yerler kapandı gitti, iki yıl içerisinde İstanbul’un su sorununu bitirdik. Dağları deldik, İstanbul’a su getirdik.

Allah’tan bunlar deniz altında da görmüyorlar. Onu tıkamak için de kampanya yapar bunlar. Gidiyorlar 3. Köprünün oraya botlarla… Yok efendim burası kanuni değilmiş, sen 1. Köprüyü de istemedin. Bunların cibilliyetinde bu var bunlar eser ortaya koyamazlar, yıkmak için uğraşırlar

Bunlar eser ortaya koyamazlar bunlar yapmaya değil hep yıkmaya geldiler. AKşam başka konuşurlar, sabah başka konuşurlar. Bu oyunu bugüne kadar hep siz bozdunuz yine siz bozacaksınız

94 öncesini hatırlayanlara soruyorum… Hatırlıyor musunuz o çöp dağlarını? O dağları biz 1 senede kaldırdık. Kemerburgaz’da artık depolama yok, Şile’de depolama yok. Çöpten hem gübre hem enerji üretir hale geldik.

İstanbul yolsuzluklar nedeniyle tarihi günlerini geçirmişti. Biz bu günlere getirdik. Yolsuzluğu kestiğimiz için 3. Havalimanı’na başlıyoruz.

“BUNLAR OLSA OLSA YOLSUZLUK YAPARLAR”

CHP yolsuzluk iddiasıyla partiden attığı birini aday yapıyor. CHP’nin genel müdürü yolsuzluk dosyasının önünde fotoğraf çekiyor. Sonra da bu zat kalkıyor onu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday yapıyor. Şimdi bunlar mı yolsuzlukları soruşturacak. Önce SSK Genel Müdürü iken yaptığın yolsuzlukları açıkla. Bunlar yolsuzluğu sorgulayamaz. Bunlar olsa olsa yolsuzluk yaparlar.

“PARALEL ÖRGÜTLE CHP İTTİFAK İÇİNDE”

Bu CHP’nin genel müdürü koltuğa oturduğu günden beri eline tutuşturulan kağıtlarla çıkıyor, yolsuzluk iddiasında bulunuyor. Kayseri Belediye Başkanı ile ilgili iddialarda bulundu, Kayseri sucuğa doydu.

Şu anda da eline belgeler tutuşturuyorlar, CHP genel müdürünü kullanıyorlar. İttifaka dikkat edin. Paralel örgütle CHP ittifak içinde. Geçen gün grup toplantısında yine çıkmış, eline tutuşturulan belgelerle konuşuyor. Ey genel müdür unutma. Senin genel başkanın Baykal’la ilgili o görüntülü hazırlıkları yapanlar, şu anda senin eline bunları verenlerdir. Bunu bilesin.

“BAYKAL’A KASET KOMPLOSU SIRADAN BİR OLAY DEĞİLDİ”

Genel başkanıyla ilgili o görüntü çıkarıldığı zaman, yarım saat içinde o yayını biz durdurduk. Biiz bunları ahlaki ve manevi değerlerimize ters gördüğümüz için durdurduk, seyirci kalmadık. Aynı şekilde Sayın Bahçeli’nin yanındaki grup başkanvekillerinin, başkan yardımcılarının görüntülerini de biz durdurduk. Ama bunlara yaramadı Şimdi bunlar ellerinde bazı kasetlerle dolaşıyorlar. Paralel örgüt CHP’yi de MHP’yi de parmağında oynatıyor.

2010’daki o kaset komplosu sıradan bir olay değildi. Biz AK Parti grubu olarak bu görüntüler çıktığında TBMM’de anayasa değişikliği hazırlıyorduk. Şimdi internet düzenlemesi yapıyoruz. Bazı çevrelerin dediği gibi düşünce özgürlüğünü engelleme yok. İnternet kalkmıyor. Günlerdir anlatıyoruz. Bu ahlaksızlıklar, yolsuzluklar, itibarsızlaştırma hareketleri devam mı etsin?

“O İŞADAMLARINA TEŞEKKÜR EDECEĞİ YERDE SAYGISIZLIK YAPIYOR”

Günlerdir 3. köprüyü yapacak olan müteahhitler hakkında, 3. havalimanını yapacak olanlara bu tür dinlemeler üzerinden vuruyorlar. Ve bunlar hakkında dava açıldı. Bu tür davalar sonrasında bunların piyasadaki işleri ne olur? İtibarı ne olur? Bu, bu ülkeye ihanet değil de nedir?

Bu CHP’nin genel müdürü, bu firmaların patronlarından birini grup toplantısında eleştiriyor. Bu kişi bulunduğu sivil toplum örgütü başkanlığından ayrılmalıdır diyor. Bu kişiyi oraya ben atamadım. Bu kişi seçilerek geldi. Senn daha görev alanını bilmiyorsun, önce görev alanını öğren. Sen nasıl böyle bir şey söylersin? Senin ne yasalara, ne ahlaka uyan bu tür yaklaşımlarının hedefi olan, bu ülkede taş üstüne taş koyan bu yatırımcıların biz yanında olacağız. Sen bu insanlara teşekkür edeceğin yerde saygıszlık yapıyorsun. Bu nasıl bir siyasettir? CHP’nin başında olan bu zat, CHP’yi eritiyor. Ben de CHP’li kardeşlerime diyorum ki; bu zatla bir yere gidilmez. Rahşan affı çıkmasaydı kimbilir o şimdi nerelerdeydi.

“BU YASA İNTERNETİ DAHA ÖZGÜR HALE GETİRİYOR”

İnternet olayın dedim. İnternet olayında bir suç olduğunda, kişilik haklarına tecavüz edildiğinde kişi mahkemeye başvuruyor. 5 gün içinde yayın kaldırılıyor. Ama bu 5 gün içinde o görüntüler dünyaya yayılıyor. Engellemek mümkün değil. Biz ne yapıyoruz. TİB’i devreye sokuyoruz. TİB inceliyor ve erişimi geçici olarak, mahkeme kararına kadar engelliyor. Mahkeme kararı olumlu bulursa erişim engeli devam ediyor, olumlu bulmazsa erişim engeli kalkıyor. Yapılan bu. Bunu sansür olarak lanse etmek sadece art niyettir. Bu yasayla internete sansür gelmiyor, insanların özel bilgileri fişlenmiyor. Aksine bu yasa interneti daha özgür hale getiriyor. Gidin Avrupa ülkelerine, ABD’ye bakın. Aynısını görürsünüz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.