Orta Afrika Cumhuriyeti’nde isyancıya linç

GezeGen GezeGen     06-02-14     Dünya     Orta Afrika Cumhuriyeti’nde isyancıya linç     447 Defa Okundu

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde isyancıya linç

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde isyancıya linç

Müslüman ve Hıristiyanlar arasında çıkan çatışmalarda aralık ayından beri binden fazla kişinin öldüğü Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslüman bir isyancı olduğu düşünülen kişi linç edildi.

Geçici Devlet Başkanı Catherine Samba-Panza’nın güvenliği tekrar kuracaklarını söylediği konuşmayı yaptığı alanda 20 kadar asker bir kişiyi isyancı olmakla suçladı. Geçtiğimiz yıl mart ayında darbe girişiminde bulunan gruptan olduğu düşünülen kişi bıçak darbeleri ve dövülerek öldürüldü. Öldürülen kişinin cesedi çıplak bir hale getirildikten sokaklarda sürüklendi. BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ise çatışmaların neden olduğu insani felaketin önlenebilmesi için uluslararası topluma elinden geleni yapması çağrısında bulundu. Saldırıya uğrayan Müslümanların doğu veya kuzey bölgelere gitmeleri için zorlandığı belirtilerek bunun ülkenin geleceği için tehlikeli olduğu kaydedildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.