Onların dramı yürek burktu

GezeGen GezeGen     26-12-13     Haberler     Onların dramı yürek burktu     430 Defa Okundu

Onların dramı yürek burktu

Onların dramı yürek burktu

Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Tokmak köyünde anne ve babalarının terk ettiği üç kardeş, dede ve babaanneleriyle birlikte tek gözlü konteynerde yaşamaya çalışıyor.

Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Tokmak köyünde yaşanan aile dramı, yürekleri sızlattı. Bir odalı konteynerde anne ve babası tarafından terk edilen Kadir, Burak ve Mücahit Pakna isimli 3 kardeş yaşamlarını sürdürüyor. Çocuklara sahip çıkan dede Rahmi Pakna ve babaanne Çiçek Pakna ise imkansızlıklar içinde tek odalı konteynerde yaşam savaşı veriyor.

Yardımseverler tarafından yapılan konteynerde hayatlarını sürdürdüklerini belirten babaanne Çiçek Pakna, şöyle konuştu: “Sağlıksız bir yerde yaşıyoruz. Isınma, elektrik ve su sorunumuz var. Bunların parasını ödeyemiyoruz. Topladığımız çalı çırpı ile ısınmaya çalışıyoruz. Torunlarım üşümesin diye geceleri onlara sarılıp yatıyorum. Oğlum, başka biriyle evlendi. Çocukların annesi de onları terk edince, torunlarımıza biz bakmak zorunda kaldık. Maddi durumumuz hiç yok. Komşulardan gelen yardımla geçiniyoruz. Torunlarım bu kış ayında, yazlık ayakkabılarla okula gidiyor. Devlet büyüklerinden bu çocuklara sahip çıkmalarını istiyorum.” Dede Rahmi Pakna, torunları hasta olunca doktora bile götüremediğini ifade ederek, yetkililerden torunları için bir yardım eli beklediğini söyledi.

BİLGİSAYAR İSTEDİ
Altınova Tokmak İlköğretim Okulu’nda eğitimlerini sürdüren 3 kardeş, çalışma masaları olmadığı için yerde ders çalıştıklarını belirtti. 13 yaşında olan Burak Pakna, ileride mühendis olmak istediğini söyleyerek, hayırseverlerden her gün dilinden düşürmediği dizüstü bilgisayar istedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.