ODTÜ’de 1071 Malazgirt gerginliği

GezeGen GezeGen     25-02-14     Genel     ODTÜ’de 1071 Malazgirt gerginliği     338 Defa Okundu

ODTÜ'de 1071 Malazgirt gerginliği

ODTÜ’de 1071 Malazgirt gerginliği

ODTÜ’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı 1071 Malazgirt Bulvarı’nı protesto eden öğrencilere polis biber gazıyla müdahale ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 1071 Malazgirt Bulvarı’nın (ODTÜ Yolu) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılışı öncesi kampüs girişinde yapılan eyleme polis müdahale etti. Grubun polise, el arabasıyla yaptıkları mancılıkla taş atması dikkat çekti. 1071 Malazgirt Bulvarı’nın açılışını protesto etmek isteyen bir grup, ODTÜ 100 Yıl girişinde toplandı. ‘Gökçek rantın, ODTÜ Ahmet Atakan’ın yolunda’ pankartı taşıyan grup, yeni yapılan yola çıkmak istedi. Sloganlar eşliğinde A4 Kapısı’na doğru hareket eden grubun önü Çevik Kuvvet ekipleri tarafından kesildi. Eylemin yasal olmadığını belirten polis, grubun dağılmasını istedi. Polisin uyarılarını dikkate almayan grup, yürüyüşe geçti. Polis ekipleri gruba, tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti. Göstericiler de, havai fişek, taş ve sapanla misket atarak, karşılık verdi. Eylemciler çöp konteynırlarından barikat kurdu. Grup üyeleri, el arabasıyla yaptıkları mancılıkla polise taş atması dikkat çekti. Çevreye yayılan göstericiler, ağaçları siper alarak, polise karşılık vermeye devam etti. Polis ile eylemciler arasındaki çatışma uzun süre devam etti. Olaylarda bir kişi gözaltına alındı.

AÇILIŞ NEDENİYLE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış öncesinde polis ekipleri yol üzerinde ve kampüs girişinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Bir polis helikopteri bulvarı ve ODTÜ girişini havadan takip etti. 1071 Malazgirt Bulvarı adı verilen ODTÜ Yolu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katılımıyla açıldı. Açılış öncesi ve sonrasında polis ile göstericiler arasındaki çatışma devam etti.

Açılışın ardından bazı protokol üyelerinin yeni yoldan geçtiği görüldü. Başbakan Erdoğan’ın ise yaşanan olaylar nedeniyle söz konusu yerden geçmekten vaz geçtiği öğrenildi.

AK PARTİ SEÇİM TIRININ CAMLARI KIRILDI

Grubun havai fişek ve taş atması üzerine çevik kuvvet ekipleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Grup, kampüs içerisinde çöp konteynırlarından barikat kurarak polise taş ve sapanla karşılık verdi. Uzun süre devam eden olayların ardından çevik kuvvet ekipleri kampüsten çekildi. Grup, daha sonra yeni açılan Malazgirt Bulvarına inerek barikat kurdu. Yola barikat kurarak trafiğe kapatan grup üyeleri, trafikte sıkışan AK Parti’ye ait bir seçim TIR’ına zarar verdi. Aracı taşlayan protestocular aracın camlarını kırdı

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.