Muhalifler saat 21.00’e kadar süre verdi

GezeGen GezeGen     20-01-14     Dünya     Muhalifler saat 21.00’e kadar süre verdi     306 Defa Okundu

Muhalifler saat 21.00’e kadar süre verdi

Muhalifler saat 21.00’e kadar süre verdi

Suriye’deki iç savaşa çözüm bulmak için Çarşamba günü düzenlenecek Cenevre- Konferansı’na İran’ın davet edilmesine Suriyeli muhalifler karşı çıktı. Muhalifler bugün saat 21.00’e kadar İran’a davetin geri çekilmesi için BM’e süre verdi. Aksi takdirde muhalifler konferansa katılmayacak.

Suriye Ulusal Koalisyonu konuyla ilgili İstanbul’da bir açıklama yaptı. Açıklamada, BM’ye çağrıda bulunan Suriye Ulusal Koalisyonu, “İkinci Cenevre Konferansı için İran’a yapılan davetin geri çekilmesi” istendi. İran’a davetin geri çekilmesi için bugün Türkiye saatiyle 21.00’e kadar süre tanıyan Suriye Ulusal Koalisyonu, taleplerinin yerine getirilmemesi halinde, İkinci Cenevre Konferansı’na katılmayacaklarını duyurdu.

İran’ın İkinci Cenevre Konferansı’na davet edilmesiyle ilgili bir açıklama da Suudi Arabistan’dan geldi. İran güçlerinin Suriye’de Beşşar Esad’ın yanında savaştığını ileri süren Suudi Arabistan, Tahran’ın İkinci Cenevre Konferansı’na katılmasına karşı olduğunu açıkladı

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.