Milyonlarca Doları Reddetti

GezeGen GezeGen     05-02-14     Ekonomi     Milyonlarca Doları Reddetti     357 Defa Okundu

Milyonlarca Doları Reddetti

Milyonlarca Doları Reddetti

Barclays CEO’su Anthony Jenkins, 4,4 milyon dolarlık primi almadı.

Gerekçe olarak bankanın LİBOR soruşturmasında aldığı cezalarla nakit sıkıntısına düştüğünü gösteren Jenkins, bankanın yaptığı hatalardan kendisinin de sorumlu olduğunu belirtti.

2013’te global bankacılık sektöründe davalarla anılan bir sektör olunurken birçok dev banka da yargı tarafından milyarlarca dolar cezaya çarptırıldı.

İngiltere’deki LİBOR manipülasyonu skandalına karışan Barclays de 2.4 milyar dolar cezaya çarptırılmıştı. Bu ceza bankanın nakit akışını sekteye uğratmıştı.

Bu cezalar sonucu Barclays CEO’su Anthony Jenkins sorumluluk üstlenerek toplam 4.4 milyon doları bulan 2013 primini almama kararı aldı.

Yazılı bir açıklama yapan CEO Anthony Jenkins 2013’te bankanın yeniden yapılanması anlamında çok büyük adımlar attıklarını ancak kendi hataları sonucu açılan davaların şirketlerine büyük maliyetler yarattığını belirtti. Bunda sorumluluğun kendisinde de bulunduğunu söyleyen CEO “Kendimde bu primi alma hakkı görmüyorum” dedi.

Jenkins, geçen sene de LİBOR soruşturmasının sürmesi sebebiyle prim almayı reddetmişti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.