Milli Eğitim Bakanlığı’ndan SBS Kararına İtiraz

GezeGen GezeGen     23-01-14     Genel     Milli Eğitim Bakanlığı’ndan SBS Kararına İtiraz     316 Defa Okundu

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan SBS Kararına İtiraz

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan SBS Kararına İtiraz

Milli Eğitim Bakanlığı, geçen yıl yapılan SBS ile ilgili Ankara 18. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararına itiraz etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, geçen yıl yapılan SBS ile ilgili Ankara 18. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararına itiraz etti.

MEB: PUAN KAYBI YOK

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne bugün yapılan İtiraz başvurusunda Bakanlık Hukuk Müşavirliği, sınavla ilgili usul ve yöntemin doğru olduğunu, hatanın fark edildiği aynı gün 718 öğrencinin puanının yeniden hesaplandığını ve hiçbir öğrencinin hak kaybının bulunmadığını savundu.,

1 MİLYON ÖĞRENCİNİN SINAV SONUCUYLA İLGİLİ DURDURMA KARARI

Ankara 18. İdare Mahkemesi, 16 Ocak’ta, 8 Haziran 2013’te yapılan Seviye Belirleme Sınav sonuçlarının yanlış hesaplandığı gerekçesiyle 1 milyon 112 bin 604 öğrencinin girdiği sınav sonuçlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı almıştı.

NABİ AVCI: ENDİŞE ETMESİNLER

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, konuya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlarken Bakanlık olarak bir üst mahkemeye yani Ankara İdari Bölge Mahkemesi’ne itiraz edeceklerini vurgulayarak şöyle demişti:

“Her hâlükârda üst mahkemenin bunu hakkaniyetle değerlendireceğine inanmak durumundayız ama şunu da açık bir şekilde söylemek istiyorum. Okullara yerleşmiş olan çocuklarda aileleri de rahat olsunlar. Endişe etmesinler. Öğretmenlerimiz endişe etmesinler. Hiçbir çocuğumuzun hak kaybı söz konusu olmamıştır, olmayacaktır. Hiçbir çocuğumuzun yerleştiği okuldan bir başka yere gönderilmesi gibi bir şey söz konusu değildir. Bunlar çocuklarımızın tümü için kazanılmış haktır. Bu hakların en büyük savunucusu da MEB’dir.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.