Manyetik Kaykaylar Tamam… Peki ya JetPack’ler?

GezeGen GezeGen     30-06-15     TeknoLoji     Manyetik Kaykaylar Tamam… Peki ya JetPack’ler?     416 Defa Okundu

Manyetik Kaykaylar Tamam… Peki ya JetPack’ler?

Manyetik Kaykaylar Tamam… Peki ya JetPack’ler?

Geçtiğimiz günlerde akıllara Marty McFly’ı ve Back to the Future II’yi getiren bir uçan/manyetik kaykay haberleri yayılmıştı. Lexus firmasının geliştirdiği bu manyetik kaykay, henüz kullanıcısını bir yerden bir yere taşıyacak kadar güçlü değildi;…

Geçtiğimiz günlerde akıllara Marty McFly’ı ve Back to the Future II’yi getiren bir uçan/manyetik kaykay haberleri yayılmıştı. Lexus firmasının geliştirdiği bu manyetik kaykay, henüz kullanıcısını bir yerden bir yere taşıyacak kadar güçlü değildi; ancak bu, gelecekte bir gün bu kaykayları göreceğimize dair iyi bir haberdi. Şimdiki haberimiz ise bir diğer “kişisel” taşıma aracıyla ilgili. Şimdiye kadar pek çok film ve oyunda karşımıza çıkan jetpack’ler (GTA hayranlarının aklına hemen San Andreas; mobil oyun severlerin aklına ise Jetpack Joyride gelecektir mesela), geliştirilme aşamasında olan bir diğer ütopik araçlar. Bu tür araçları bir gün sokaklarda, daha doğrusu havalarda görebilir miyiz bilinmez. Ancak teknoloji öyle bir hızla ilerliyor ki, bunun beklediğimizden daha erken gerçekleşmesi işten bile değil. Haberimize konu olan araç, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Paris Airshow’da tanıtılmış. Martin Jetpack’in “P12” ismini taşıyan prototip jetpack’i, benzinle çalışan 200bg motora sahip.

120kg’luk yük taşıyabilen araç, verilere göre 74km/s hıza ulaşabiliyor. Herhangi bir tehlike anında paraşütü açılan P12’nin final versiyonu, gelen bilgilere göre 2016’da kullanıcılarını bulmaya başlayacak. Az önce de dediğimiz gibi; muhtemelen haberi okuyan pek çok takipçimizin beklediğinden daha erken bir piyasaya çıkış olacak bu. Peki ya fiyat? Bildiğiniz üzere yeni ve sahip olunması istenen teknolojiler, genelde pahalı da olurlar. P12 de bu geleneği bozmuyor ve 150.000 dolarlık fiyat etiketiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Taşıtın sınırlı sayıda üretileceği de, gelen diğer bilgiler arasında. Son olarak P2’nin, firmanın ikinci jetpack prototipi olduğunu da belirtelim. Eğer taşıtın havada ne şekilde hareket ettiğini görmek istiyorsanız aşağıdaki videoya göz atabilir; hoverboard / jetpack karışımı ilginç bir ürüne göz atmak için de şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Milliyet

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.