Mancini: F.Bahçe’ye 4 atarız

GezeGen GezeGen     30-03-14     Manşet, Spor     Mancini: F.Bahçe’ye 4 atarız     451 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Mancini: F.Bahçe'ye 4 atarız

Mancini: F.Bahçe’ye 4 atarız

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Torku Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, maçı kopartacak 3-4 pozisyona girdiklerini ancak değerlendiremedikleri için de galibiyetin gelmediğini söyledi. Mancini, ”Bugünkü maça baktığımızda 3-4 tane yüzde yüz maçı koparacak pozisyon geldi ayağımıza. Ama ne yazık ki şanssızlık diye söyleyebilirim. Gol olarak değerlendirmemiz gerekiyordu. Ama ne yazık ki deplasman maçlarında bu tip sıkıntıları yaşıyoruz. Deplasman maçlarında bu tip pozisyonlarda her zaman da söylediğimiz gibi gol yapamadığınız zaman otomatikman da galibiyetin gelmesi çok zor oluyor” dedi.

“BİR ŞANSSIZLIK VAR ÜSTÜMÜZDE”

Son 3 maçtır Galatasaray’ın gol atamamasının sebebinin sorulması üzerine Mancini, ”Futbolda bazı böyle dönemler vardır. Baktığınız zaman çok gollü maçlar da geçirdiğimiz oldu. Öyle bir dönemdeyiz ki Rize, Karabük, Bursa maçına baktığınız zaman gollerle sonuçlandıramıyoruz. Bir şanssızlık var üstümüzde. Yapmamız gereken tek şey üzerine gitmek çalışmak. Yapabileceğimiz başka alternatifimiz yok” diye konuştu.

TEPKİ GÖSTERDİ

Basın toplantısında oldukça gergin olduğu gözlenen Mancini, bir basın mensubunun, ”Takımda oturmuş bir kadro yok, her hafta farklı bir kadroyla çıkıyor” ifadesi üzerine sinirlendi. Gerekli olan değişiklikleri yaptığını savunan Mancini, ”Gereksiz sorular soruyorsunuz. Akıllı sorular sorarsanız daha iyi olur” diyerek tepki gösterdi.

“EKSİKLİKLERİNİ HİSSETTİK”

Drogba ve Melo’nun eksikliğinin hissedilip hissedilmediği ve haftaya oyanayacakları Fenerbahçe maçının sorulması üzerine de Mancini, şunları söyledi:

”Bugün baktığınız zaman Didier ve Melo bizim için çok önemli futbolcu. Eksikliğini ister istemez hissediyorsunuz. Ama üzerimizde bir şanssızlık var. Bugün de baktığınız gibi bir çok pozisyona girdik. Birçok gol şansı yakaladık. Ama ne yazık ki gole çeviremedik. Gole çeviremeyince de galibiyet gelmiyor. Fenerbahçe maçına da baktığımız zaman zor bir maç, umarım iyi oynar ve güzel bir sonuçla ayrılırız.”

“ÖNÜMÜZDEKİ SENEYİ KONUŞMAK İÇİN ERKEN”

Önümüzdeki sezonla ilgili yeni planları olup olmadığının sorulması üzerine Mancini, ”Başkanımız ve yöneticilerimiz gerçekten iyi insanlar. Bizim yanımızda olan insanlar. Son 10 günde biliyorsunuz sıkıntılı günler yaşadık, ama hep yanımızda olup destek verdiler. Diğer taraftan baktığınızda Chelsea’yi saymazsak bir tane mağlubiyet var. Çünkü Chelsea mağlubiyeti çok fazla abartılacak bir şey değil diye düşünüyorum. Çünkü Chelsea takımı kağıt üzerinde bakıldığında bizden daha iyi bir takım. Onun haricinde bir tane mağlubiyetimiz vardı. Önümüzdeki seneyi konuşmak şu an için çok erken. Önümüzde 7 tane önemli maçımız var. O yüzden onlara konsantre olmak lazım” dedi.

FENERBAHÇE İDDİASI

Yayıncı kuruluşa ”Fenerbahçe’ye 4 atarız” şeklinde demeç verdiği iddiaları ve bunun gerçekleşmesi için oynadıkları oyunun yeterli olup olmadığı sorulan Mancini, ”Spesifik olarak Fenerbahçe maçını ele almayalım. Çünkü bazen öyle olur ki futbolda çok daha kolay maçlarda birçok pozisyona girersiniz, atamazsınız. Şans yanınızda olmaz. Fenerbahçe maçı da mutlaka zor bir maç. Saygı duyduğumuz bir rakip. Zor maçta çok önemli pozisyonlar yakalarsınız, belki farklı bir galibiyet alırsınız. Spesifik olarak Fenerbahçe’ye söylenmiş bir şey değil o. Diğer taraftan ligin sonuna kadar elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.