Lübnan Fransa’dan silah istedi

GezeGen GezeGen     10-02-14     Dünya     Lübnan Fransa’dan silah istedi     344 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Lübnan Fransa'dan silah istedi

Lübnan Fransa’dan silah istedi

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman, Fransa’dan gelişmiş silah talep ettiğini belirtti.

Süleyman, düzenlediği basın toplantısında, Tunus’a yaptığı ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni anayasa kutlamaları çerçevesinde bu ülkede bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile de bir araya geldiklerini aktaran Süleyman, “Hollande’den gelişmiş silahlar talep ettik” dedi.

Bununla Lübnan ordusunu, dış saldırılara ve İsrail’e karşı koyabilecek “ülkedeki tek silahlı güç” haline getirecek bir savunma stratejisini uygulamayı hedeflediklerini anlattı.

Hollande ve Süleyman, cuma günü, Tunus’ta yeni anayasanın kabulü münasebetiyle düzenlenen kutlama töreninde, bir araya gelmişti. Süleyman Aralık ayı sonunda yaptığı açıklamada Suudi Arabistan’ın, Lübnan ordusunun silahlandırılması için 3 milyar dolarlık askeri yardım kararı aldığını bunun da Fransa’dan karşılanacağını ifade etmişti.

İtalya Dışişleri Bakanı Emma Bonino da daha önce yaptığı bir açıklamada, “Lübnan’a siyasi ve askeri alanda destek sağlanması amacıyla” gelecek ay 2 uluslararası toplantı düzenleneceğini açıklamıştı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.