Londra’da büyük kavga

GezeGen GezeGen     21-03-14     Spor     Londra’da büyük kavga     343 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Londra'da büyük kavga

Londra’da büyük kavga

Karşılaşmanın ardından Mancini’yi hedef alan Nas, “Bu nasıl bir hoca? Takım böyle mi hazırlanır” derken, Selçuk ve Burak için, “Beş para etmezler” ifadelerini kullandı. Bu ağır sözlere kayıtsız kalamayan Cibara ise “Siz şikayet değil, çözüm makamısınız. Ben bu oyunculara laf söyletmem. Başarı da başarısızlık da yöneticilerindir” yorumunu yaptı

NEVZAT DİNDAR – Galatasaray, Chelsea’ye kaybetti, yönetim birbirine girdi.
Olay, Stamford Bridge’de gerçekleşti. Cim-Bom, Şampiyonlar Ligi’ne veda ederken, Chelsea karşısında oynanan futbol yöneticiler arasında krize neden oldu. Yönetim kurulu içindeki huzursuzluk, Chelsea maçıyla beraber tavan yaptı, iki yönetici herkesin duyacağı şekilde birbirine girdi.
Başkan Ünal Aysal’a en yakın isimlerden biri olan Genel Sekreter ve aynı zamanda Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Adnan Nas, ilk olarak Teknik Direktör Roberto Mancini’yi kendine hedef seçti. Nas’ın, “Bu nasıl bir hoca? Takım böyle mi hazırlanır?” ifadelerini kullanması ortamda bulunan herkes tarafından işitildi.

Ağır eleştirilerine bağırarak devam eden Adnan Nas’ın asıl bombası ise Selçuk İnan ve Burak Yılmaz’la ilgili ithamları oldu. Nas, her iki futbolcu için de “Beş para etmezler” deyince bir anda hava gerildi ve artık dayanamayan Mehmet Cibara sert şekilde Nas’a karşılık verdi.
Cibara, diğer üyelerin ve yöneticilerin duyacağı şekilde adeta bütün sorunları tek tek anlattı. Sarı-kırmızılı yönetici, “Siz şikayet değil, çözüm makamısınız. Ben bu oyunculara laf söyletmem. Başarı da başarısızlık da yöneticilerindir. Şampiyon olunduğunda podyuma çıkmayı biliyorsanız, başarısızlık zamanında da hatanızı kabul edeceksiniz. Kaldı ki yönetim kurulundan bir tek siz varsınız Sportif A.Ş’de. Orada ne karar alınıyor bundan hiçbirimizin haberi oluyor mu? Antrenörü değiştirirken (Fatih Terim’in görevine son verilmesi) bize sordunuz mu?” ifadelerini kullandı.

‘Haberimiz olmuyor’
Mehmet Cibara sert sözlerine şöyle devam etti:
“Sen bu çocuklara böyle ağır ithamlarda bulunuyorsun ama geçen iki yılda onlar sayesinde büyük gururlar yaşadın. İki sene üst üste şampiyon olan, Avrupa’da büyük zaferler elde eden hangi oyunculardı? Sportif A.Ş. olarak ne yapıyorsunuz, hangi kararları alıyorsunuz bundan haberimiz olmuyor. Bize maça geldiğimizde sadece kalacağımız otel ve uçaktaki koltuğumuz gösteriliyor. Ücretini ödeyip gidiyoruz. Ancak bunun dışında bize yapılan bir bilgilendirme var mı?”

‘İbrikçi başı’
Stamford Bridge Stadı’nda yaşanan tartışma sırasında Adnan Nas’ın, Mehmet Cibara için söylediği “İbrikçi başı” ifadesi ise Cibara’yı iyice çileden çıkardı. Nas’ın üzerine yürüyen Cibara’yı diğer yöneticilerin engellediği vurgulandı.

Nas klasiği!
Adnan Nas ilk olarak Real Madrid’e karşı Türk Telekom Arena’da 6-1 kaybedilen maçtan sonra gündeme gelmişti. Nas’ın o gün hedefinde eski teknik direktör Fatih Terim vardı. Sarı-kırmızılı yönetici, protokol tribününde, “Terim şimdi gitsin biraz da Fener’i çalıştırsın. Sen gider milli takımı çalıştırırsan, antrenman yaptırmazsan olacağı budur. Takımın hali ne böyle? Engin oynuyor, dünya paraya alınan Bruma oturuyor. Yazık..” demiş ve bu sözler Fatih Terim’in kulağına gitmişti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.