Libyalılara VIP eğitimi

GezeGen GezeGen     09-02-14     Haberler     Libyalılara VIP eğitimi     423 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Libyalılara VIP eğitimi

Libyalılara VIP eğitimi

Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı, özel talep üzerine Libya Devlet Başkanı Magaryaf’ın korumalarına VIP eğitimi vermeye başladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak geçen yıl Türkiye’ye gelen Libya Devlet Başkanı Magaryaf, ülkesindeki iç karışıklıklar nedeniyle yaşanan güvenlik sorununun çözülmesi amacıyla Gül’den yardım istedi. Bu talep üzerine Dışişleri Bakanlığı’nın koordinesiyle Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi’nce Libyalı Devlet Başkanı korumalarının eğitimi için özel eğitim programı hazırlandı.
Bu çerçevede, ilk aşamada 25 kişilik Libyalı polis ekibi, Ankara’ya gelerek eğitime alındı. Koruma polislerini günlük 24 saat esasına göre eğitime alan Türk eğitmenler, Libyalı korumalara VIP yakın, taktiksel ve teknik koruma eğitimi adı altında, temel atış eğitimleri, taktiksel atış eğitimi, yakın savunma eğitimi, ileri araç sürüş eğitimi, pusudan kurtulma, VIP’i pusudan kurtarma ve bina operasyonu eğitimi verdi. Ankara’daki tesislerde 1 ay boyunca devam eden eğitimler sonucunda ilk ekip Libya’da göreve başladı.

Atış eğitimleri poligonda
Kendi ülkelerinde göreve başlayan ekibin performansının yüksek olması nedeniyle Libya’dan ikinci öğrenci ekibi Ankara’ya geldi. Yine 25 kişilik olan Libyalı polislere aynı eğitim verildi. Atış eğitimleri, özel simülasyon sistemi kullanılan özel bir poligonda gerçekleştirilirken, Libyalı polisler spor eğitimleri de aldı. Libya yönetimi üçüncü ekibin de Ankara’ya gönderilmesini istedi.

Diğer ülkeler de istekte bulundu
Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanı Osman Çangal, Libyalı polislere verilen VIP koruma eğitimi sonrasında Katar, Bahreyn ve Türki Cumhuriyetler’den de benzer eğitimlerin verilmesi için istekte bulunulduğunu söyledi. Çangal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün korumasında görev yapan polislerin özel olarak seçildiğini ve yoğun eğitimden geçirildiğini belirtirken, her türlü teknoloji ve insan kaynağından yararlanıldığına dikkat çekti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.